Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będą podwyżki dla górników z kopalń Polskiej Grupy Górniczej. Jest porozumienie związkowców z zarządem

Facebook Twitter

Będą podwyżki dla górników z kopalń Polskiej Grupy Górniczej. Dziś (22.02.) w Katowicach związkowcy podpisali w tej sprawie porozumienie z zarządem spółki. Porozumienie zakłada 7,5% wzrost średniego wynagrodzenia w tym roku, jak tłumaczy górnicza Solidarność, po podwyżce średnie wynagrodzenie w PGG ma wzrosnąć do 8 815 złotych.

To nie koniec rozmów związkowcy- zarząd, w poniedziałek (28.02.) zaplanowane są rozmowy dotyczące ewentualnych rekompensat dla tych, którzy na początku roku mieli zmniejszone pensje w związku z wprowadzeniem Polskiego Ładu.

Informacja górniczej Solidarności

NSZZ Solidarność oraz inne związki zawodowe działające w Polskiej Grupy Górniczej (PGG) podpisali we wtorek w Katowicach porozumienie z Zarządem regulujące zasady tegorocznego wzrostu wynagrodzeń w tej spółce węglowej.
Porozumienie zakłada 7,5-procentowy wzrost średniego wynagrodzenia w tym roku, przy naliczaniu podwyżki od kwoty średniej pensji na poziomie 8 200,00 zł. Po podwyżce średnie wynagrodzenie w PGG ma wzrosnąć do 8 815,00 zł.
Już wcześniej, bo w ostatni piątek, 18 lutego br. Ustalono warunki zasadniczego porozumienia płacowego. Związkowcy uzyskali wówczas zapewnienie, że w taki sam sposób kształtowane będą wynagrodzenia w dwóch innych spółkach, objętych systemem publicznego wsparcia na podstawie znowelizowanej ustawy górniczej. To Tauron Wydobycie i Węglokoks Kraj. Dzięki takim ustaleniom miało dojść do ujednolicenia średniego poziomu zarobków w spółkach, wymienionych w umowie społecznej dla górnictwa. Dziś jednak okazało się, że ujednolicenie nastąpi prawdopodobnie od przyszłego roku. Podobnie ma być z postulowanym przez stronę związkową ujednoliceniem zasad wynagradzania w obrębie PGG.

Wpis w mediach społecznościowych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022