Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będą szczepić w Lubomi. Pytanie tylko kiedy

Facebook Twitter

Lubomia ma punkt szczepień przeciw Covid-19. Jak wiecie z wiadomości Radia 90, jeszcze tydzień temu nie można było zapisać się na szczepienia w tej gminie.

fot.pixabay.com

Gmina Lubomia „białą plamą” na mapie powiatu wodzisławskiego. Choć oficjalnie na rządowej liście punktów szczepień przeciwko koronawirusowi jest przychodnia z tego terenu, w rzeczywistości zapisać na szczepienie się nie można.

– mówiliśmy w wiadomościach Radia 90 w ubiegłym tygodniu. O sprawie informował nas słuchacz:

Na stronie internetowej jest punkt szczepień na ulicy Parkowej. Po czym jeśli uda się tam dodzwonić, te panie nic nie wiedzą, czy będą szczepić, czy dostaną szczepionki i czy seniorzy będą mogli na terenie naszej gminy się zaszczepić, na terenie gminy nie będzie szczepień, trzeba szukać wokół, później nie ma tej gwarancji, że będzie mobilny punkt i on dojedzie do danego seniora. Dla tych ludzi, którzy mają 80 parę lat to jak oni będą na terenie gminy zaszczepieni to dla nich to jest większy komfort. Nie wiem z czego to wynika i tu jest taka zagadka.

Dowiedzieliśmy się, że przychodnia przy Parkowej nie rejestruje, bo nie jest w stanie ustalić kalendarza szczepień. Nie było możliwości utworzenia zespołu, który zająłby się taką działalnością.

W tej chwili problem został rozwiązany

Zapisać się można ale bezterminowo. Jak słyszymy nie ma już szczepionek i tak będzie do końca marca. Gdy tylko pojawią się, zapisani pacjenci będą o tym informowani.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj