StartWiadomości Wiadomości dnia

Będzie nowy wydział na Politechnice Śląskiej w Rybniku? Jego robocza nazwa już powstała

Miejsce Uniwersytetu zajęła Politechnika Śląska od wielu lat związana z Rybnikiem:

W to miejsce zostały przeniesione dwa wydziały z Kościuszki 5: wydział górnictwa i geologii oraz wydział organizacji i zarządzania. W związku z tym rok akademicki w Centrum Kształcenia Inżynierów rozpocznie około 1700 studentów. Z czego 465 na pierwszym roku studiów.

Warunkiem pozostania na kampusie jest stworzenie do końca września 2015 roku nowego wydziału – podkreśla Stefan Makosz zastępca dyrektora Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku:

To niej jest taka prosta sprawa – powołanie nowego wydziału, bo te procedury są bardzo złożone, natomiast są już pierwsze ustalenia z rektorem, który wyraził taką wolę, aby ten wydział powstał i ten nowy wydział na razie ma roboczą nazwę nowoczesnych technologii przemysłowych. Miejmy nadzieję, że te dwa lata to jest i dużo i mało, że uda nam się ten wydział stworzyć. Najbardziej z czego się cieszymy to, że jest wola rektora i władz rektorskich, żeby ten wydział kreować.

Bo chętnych do studiowania na uczelniach technicznych nie brakuje. W tym roku, gdyby nie limity, na uczelni byłoby o wiele więcej studentów. Co ciekawe, techniczne kierunki wybiera także coraz więcej dziewczyn:

Politechnikę Śląską na rybnickim kampusie odwiedził Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz