Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie otwarte przejście Gołkowice- Zavada!

Facebook Twitter

Dziś (17.03.) o godz. 22:00 planowane jest otwarcie przejścia granicznego Gołkowice- Zavada. Jak informuje w pilnej korespondencji Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu, przejście będzie służyło wyłącznie obsłudze osób pracujących i mieszkających po obu stronach polsko-czeskiej granicy.

www.wodzislaw-slaski.pl

Ważne, by osoby korzystające z tego przejścia posiadały przy sobie potwierdzenie zatrudnienia w Republice Czeskiej. W innym przypadku będą z przejścia zawracane.

– informuje rzecznik starostwa w Wodzisławiu Wojciech Raczkowski, który podkreśla, że to między innymi za sprawą interwencji starosty Leszka Bizonia.

Kierowcy wjeżdżający do Polski będą – podobnie jak na innych przejściach – przez Straż Graniczną i pozostałe służby kontrolowani pod kątem zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego, tzn. będzie im mierzona temperatura i odebrana karta lokalizacyjna.

Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl., który zarządza drogą prowadzącą do przejścia po polskiej stronie, jest w trakcie instalowania znaków informujących i zabezpieczających rejon przejścia granicznego.

Czytaj też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj