Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie remont Głożyńskiej w Radlinie. Prace zapowiada powiat wodzisławski

Facebook Twitter

Trwa przetarg, który pozwoli na wyłonienie wykonawcy. Modernizacji zostanie poddany półkilometrowy odcinek drogi. Na ten cel powiat pozyskał 2,4 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Remont Głożyńskiej w Radlinie
Fot. powiatwodzislawski.pl

Remont Głożyńskiej w Radlinie

Przebudowa ma dotyczyć odcinka od skrzyżowania z ul. J. Rymera do skrzyżowania z ul. M. Strzody. W planach jest kompleksowa modernizacja jezdni wraz z budową chodnika i odwodnienia drogi, jak również przebudowa skrzyżowania z ul. Rymera wraz z budową sygnalizacji na tym właśnie skrzyżowaniu. Szacowany koszt inwestycji to niespełna 5 mln zł

Starosta Leszek Bizoń podkreśla, że cieszy się, iż po trudnym okresie projektowania i kontrowersjach związanych z planowaną przez Powiat przebudową ul. Głożyńskiej w Radlinie inwestycja wkrótce znajdzie szczęśliwy finał.

Bardzo się cieszę, że będziemy mogli nie tylko zmodernizować ważny fragment powiatowej infrastruktury drogowej, ale przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo mieszkańców posesji położonych przy tym odcinku ul. Głożyńskiej

– podkreśla starosta.

Remont Głożyńskiej w Radlinie – poprawa bezpieczeństwa na drodze

Podstawowym celem inwestycji jest bowiem poprawa bezpieczeństwa na drodze. Jednym z jego elementów będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Rymera, która pozwoli na bezpieczne włączanie się do ruchu z dróg podporządkowanych, spowoduje ograniczenie łamania przepisów przekraczania prędkości, a także pozwoli na bezpieczne przekraczanie jezdni przez pieszych.

Ponadto wzdłuż przewidzianego do modernizacji odcinka ul. Głożyńskiej wybudowany zostanie chodnik wraz z oświetleniem drogowym, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych. Doprowadzenie z kolei szerokości jezdni do wymogów określonych w przepisach wyeliminuje ryzyka dla kierujących pojazdami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj