Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Blisko 450 osób podpisało się pod apelem do wojewody

Facebook Twitter

Blisko 450 osób podpisało się już pod apelem do wojewody śląskiego, o niepodważanie uchwały rybnickich radnych w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Uchwała ta okazała się problemem dla spółki Bapro zainteresowaną budową kopalni Paruszowiec. Jak wiecie z naszych wiadomości, skierowała ona do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wniosek o zawieszenie postępowania.

Mieszkańcy apelują do wojewody w sprawie kopalni Paruszowiec

Może to się jednak zmienić, bo wojewoda śląski wszczął postępowanie nadzorcze i zastanawia się czy unieważnić uchwałę. Ma czas do końca miesiąca. Dlatego też rybniczanie po raz kolejny protestują. Mówi Andrzej Oświęcimski Przewodniczący Rady Dzielnicy Paruszowiec Piaski:

Protesty cały czas na nie, więc dziwne było by, żeby popierać coś co niszczy tp co się kiedyś zrobiło. Mnie to wszystko przeraża, mnie się nie chce na ten temat mówić. To już jest takie jasne, tam chyba ktoś ma takie przebicie u wojewody, albo w Katowicach poprzez władze PIS, będzie chciał to na siłę przeprowadzić. To jest nie w porządku. Ja nie widzę nic złego, że rada miasta zrobiła zmianę przestrzennego planu zagospodarowania.

Michał Mroszczak autor petycji ma nadzieję, że wojewoda podejmie mądrą decyzję w tej sprawie:

Ja myślę, że jedyny efekt jaki może być tego naszego apelu jest taki, że wojewoda nie podejmie pochopnej decyzji, bo może podjąć decyzję zgodną z prawem albo niezgodną. Mam nadzieję, że to, że wojewoda te postępowanie rozpoczął to wynika z jakiś nacisków. Mam nadzieję, że nie chciał pozostawić sprawy, bo ktoś mu powiedział że może coś być nie tak w tym planie zagospodarowania. Mam nadzieję, że nie stoi po czyjejś stronie.

Podpisy są zbierane do dziś (28.05.), jutro mają trafić do wojewody. Jeżeli Jarosław Wieczorek zdecyduje się na unieważnienie uchwały, miastu przysługuje prawo złożenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Prezydent Rybnika Piotr Kuczera zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90, że tak też się stanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020