Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

CEV Champions League. Jastrzębskie Węgiel jedzie do Kędzierzyna

Facebook Twitter

Czy Jastrzębski Węgiel wykorzysta szansą awansu do finału Ligi Mistrzów? Ta szansa już dziś (7.04.) wieczorem. Potrzebne jest zwycięstwo „za trzy punkty” i dodatkowo wygrana w ewentualnym złotym secie, rozgrywanym do 15.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

 To będzie bardzo trudne, ale musimy zrobić wszystko, by tego dokonać, pomimo kłopotów, z którymi się borykamy

– mówi Benajmin Toniutti, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Te kłopoty to problemy zdrowotne, w pierwszym spotkaniu półfinału CEV Champions League Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła 3:0. Zespół grał osłabiony bez kilku liderów drużyny, zabrało Popiwczaka, Fornala i Wiśniewskiego. Łukasz Kaczmarek z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mówi, że to nie będzie z ich strony łatwy mecz:

 Łukasz Kaczmarek: Jastrzębianie przyjadą tutaj i będą grali z nami po prostu, rzucą wszystko co mają i na pewno zrobią wszystko żeby do tego wielkiego finału się zakwalifikować, my zrobimy wszystko co w naszej mocy i będziemy od pierwszej piłki zmotywowani żeby napisać fajną historię i awansować do finału.

Nie przekreślamy swoich szans

– mówi Jakub Popiwczak z Jastrzębskiego Węgla:

 Jakub Popiwczak: Żeby wyjść na pierwszego seta, grać równo z ZAKSĄ, żeby było po 16 czy 20, żeby może wygrać tą pierwszą partię, a jak wygramy to może trochę więcej presji i zwątpienia pojawi się po drugiej stronie siatki po stronie Kędzierzyna, a my z tego będziemy korzystać, bo myślę że sportowo mamy szansę, karty nie zostały do końca rzucone, piłka jest w grze i myślę, że nie takie rzeczy w świecie sportu się działy jak odrobienie takich strat.

Na czym zespół z Jastrzębia buduje swój optymizm przed starciem w Kędzierzynie-Koźlu?

Wiemy, że jesteśmy zdolni do grania przeciwko każdej europejskiej i polskiej drużynie, z którą dane jest nam się mierzyć. ZAKSA to naprawdę mocna drużyna, która potrafi świetnie grać w siatkówkę, ale ja mam nadzieję i razem z całą drużyną zrobimy wszystko, by zagrać najlepiej, jak potrafimy. Agresywna gra od samego początku będzie kluczowa dla wygrania tego meczu

– dodaje kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Recepta na sukces w czwartek?

Zagrać kompletną siatkówkę. Dominacja w jednym aspekcie nie wystarczy. Musimy dobrze przyjmować i bronić, bo to też jest jeden z ich najmocniejszych atutów. Jeżeli chcemy nawiązać z nimi walkę, po naszej stronie musi być spryt i dobra gra w każdym elemencie

– uważa Toniutti.

Drugą parę półfinałową tworzą kluby włoskie: Trentino Itas – Sir Sicoma Monini Perugia.

Początek czwartkowego pojedynku w Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 20:00. Transmisja – w Polsacie Sport.

Początek czwartkowego (7.04.) pojedynku w Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 20.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj