Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Chcemy zaadoptować rośliny”. Przynieś kwiatek do Oazy Aktywności w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Pomóż zazielenić ogród zimowy i taras w wodzisławskiej Oazie Aktywności. Czekają tam na kwiaty doniczkowe, które ozdobią nowo wyremontowane pomieszczenia.

Będą one służyć teraz mieszkańcom Starego Miasta, ale też osobom niepełnosprawnym, kobietom nieaktywnym zawodowo czy podopiecznym pieczy zastępczej, którzy biorą udział w projekcie koordynowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Chcemy zaadoptować rośliny

– mówi Joanna Pawełek z Oazy Aktywności w Wodzisławiu:

Joanna Pawełek: Mamy wspaniały ogród zimowy przeszklony z dwóch stron, bardzo dużo słońca. Brakuje nam roślin dużych, lubiących nasłonecznienie. My będziemy o nie dbały, podlewały, możemy z nimi nawet rozmawiać, potrzebujemy tych roślin. To jest wspaniałe miejsce, gdzie aktualnie odbywają się porady prawne i psychologiczne, więc tych roślin nam brakuje. Drodzy państwo, jeśli macie duże rośliny, lubiące słońce, to my chętnie je przyjmiemy, uważajcie, żeby nie miały one szkodników, bo już mamy rośliny i nie chcemy żeby się coś podziało. Oczywiście już teraz z góry za wszystkie dziękuję.

Można też przynosić rośliny, które dobrze będą czuły się na słonecznym tarasie. Donice nie są konieczne, o to by kwiaty pięknie się prezentowały zadbają już pracownicy Oazy Aktywności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj