Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chmura pyłu w Radlinie: Jutro w Urzędzie Miasta spotkanie na szczycie

Facebook Twitter

Dlaczego doszło do osunięcie skarpy na hałdzie w Radlinie? Kto ponosi odpowiedzialność za to co się stało i kto zapłaci mieszkańcom i miastu za poniesione straty, bo wyniku osunięcia chmura gęstego pyłu opadła na Radlin.

Chmura pyłu w Radlinie
Fot. gov.pl/web/wios-katowice

Chmura pyłu w Radlinie – spotkanie w Urzędzie Miasta

Odpowiedzi na te pytania mamy nadzieję usłyszeć jutro, bo na środę (20.09.) zaplanowano spotkanie w Urzędzie Miasta Radlina. Wezmą w nim udział samorządowcy przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej do której należy hałda, oraz firma Barosz Gwimet która od wielu lat ją rekultywuje. Tymczasem pojawiają się głosy mieszkańców podejrzewających dlaczego doszło do osunięcia hałdy. Mówi Witold z Głożyn:

Witold: Czytam w różnych miejscach i widzę informacje, że nikt nie wie o co chodzi, a przecież sprawa jest oczywista. Od kilku miesięcy aż dziwne, że to się nie zawaliło, bo podjęto jakąś decyzję dotyczącą budowy ścieżki rowerowej i na tę ścieżkę rowerową spod tej hałdy podbierano ten kamień. Ja już to widziałem dwa miesiące temu i się zastanawiałem jakim cudem ci ludzie przeżyją w tych ciężarówkach i koparkach, jak to odbierali. I w końcu się to stało.

Fot. Słuchacz

Miasto na razie nie komentuje tych doniesień. W środowym spotkaniu nie wezmą udziału przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, bo cały czas nie ma wyników badań. Radliński magistrat podkreśla, że jest w stałym kontakcie z WIOŚ w Katowicach. A informację z jutrzejszego spotkania na bieżąco w Radiu 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj