Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chmura pyłu nad Radlinem: Co wiemy dwa dni po osunięciu się skarpy na rekultywowanej hałdzie? [WASZE ZDJĘCIA]

Facebook Twitter

W tym tygodniu ma dojść do spotkania miejskich urzędników z Radlina, z firmą rekultywującą hałdę, jej właścicielem czyli Polską Grupą Górniczą oraz starostwem powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. Temat trafi także na sesję Rady Miasta Radlina. To najnowsze ustalenia reportera Radia 90 po sobotnim osunięciu skarpy na hałdzie, po której potężna chmura pyłu opadła na posesje mieszkańców.

Chmura pyłu nad Radlinem
fot. słuchacz Radia 90

Chmura pyłu nad Radlinem

Dziś do południa w Urzędzie Miasta Radlina odbyła się wewnętrzna narada. Ustalano na niej taktykę co robić dalej. W sprawę zaangażowało się już starostwo powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, które analizuje dokumentację związaną z rozbiórką hałdy. Wiadomo że na dniach dojdzie do zamkniętego spotkania przy jednym stole z udziałem firmy Barosz Gwimet rekultywującą hałdę, przedstawicielami Polskiej Grupy Górniczej i wodzisławskiego starostwa.

Przewodnicząca Rady Miasta z kolei zapowiedziała, że najbliższa sesja rady miasta, która zaplanowana jest na 26 września poświęcona będzie w znacznej mierze temu problemowi. Zaproszeni na nią zostaną przedstawiciele PGG i przedsiębiorstwa rekultywującego hałdę.

Radlińskie ulice są wysprzątane

– powiedział zastępca burmistrza Zbigniew Podleśny.

Niewykluczone że miasto będzie żądało odszkodowań. Mówią również o nich mieszkańcy, w komentarzach na naszym radiowym FB piszą:

To jest katastrofa ekologiczna, jesteśmy zasypani pyłem, wdychamy to, pytanie jakie trujące związki znajdują się w tym pyle? Prosimy o szybkie decyzje. Nie możemy tak dalej żyć.

Posyłacie do nas też zdjęcia. To fotografie autorstwa Tadeusza. Dziękujemy!


Czekamy na informacje z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, w sprawie sobotniego zdarzenia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj