Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Źle posegregowane śmieci nie będą obierane

Facebook Twitter

Śmieci źle posegregowane nie będą obierane. Od 1 lutego w Cieszynie firma wywozowa nie będzie odbierała takich worków sprzed posesji. Niestety zdarza się i to nie rzadko, że segregacja to fikcja i różne odpady trafiają do różnych worków.

Przedsiębiorstwo zajmujące się odbiorem odpadów ma w takiej sytuacji umieścić na worku naklejkę informującą o konieczności ponownego posegregowania śmieci. A te będą odebrane dopiero w kolejnym terminie.

Ja myślę, że zawsze trzeba kontrole przeprowadzać, natomiast firma zwróciła się do nas z takimi uwagami, że niestety znajdują się worki z odpadami niby segregowanymi, które są wymieszane. Przygotowaliśmy takie naklejki, będziemy tym osobom zwracać uwagę, worki zostaną pod domami z taką adnotacją z taką naklejką, że worek nie jest prawidłowo wysegregowany.

A mówiła burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, która ma nadzieję że wprowadzenie takiego rozwiązania poprawi jakość selektywnej zbiórki odpadów. To przypomnijmy, ma wpływ na poziom ich recyklingu, do osiągnięcia których zobowiązana jest każda gmina.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021