Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Są zarzuty dla strażnika miejskiego. Mamy komentarz Urzędu Miasta i Gminy

Facebook Twitter

Urząd Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach potwierdza: toczy się postępowanie karne wobec funkcjonariusza Straży Miejskiej. Nie dotyczy ono jednak komendanta jednostki, a mail z taką właśnie informacją dotarł do naszej redakcyjnej skrzynki. Różne sygnały docierały też do samych urzędników.

Sprawa wyjaśniła się wczoraj (16.06.) popołudniu, kiedy to do burmistrza miasta trafiło pismo z Prokuratury Rejonowej w Rybniku. Mówi rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach:

Hanna Piórecka-Nowak: Toczy się postępowanie karne dotyczące funkcjonariusza straży miejskiej. To postępowanie nie ma związku z czynnościami służbowymi. (…) Na mocy ustawy o strażach gminnych pracownik musi zostać zawieszony w wykonywaniu czynności służbowych. Tak się stało. Burmistrz od razu przekazał pracownikowi informacje o zawieszeniu. Ten pracownik opuścił miejsce pracy. Dziś nie ma go w urzędzie. O finale sprawy zadecyduje sąd. Fatalnie, że doszło do tej sytuacji, jednak ta osoba nie jest skazana. O tym, czy jest winna zadecyduje sąd w toku postępowania.

Strażnik Miejski z zarzutami został zawieszony w pełnieniu obowiązków na 3 miesiące, z możliwością przedłużenia tego okresu. Jak ustaliło Radio 90 w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku: zarzut dotyczy znęcania, jest to sprawa rodzinna, wobec funkcjonariusza zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj