Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy przez Wodzisław będą przejeżdżać samochody wojskowe? Pytają słuchacze Radia 90

Facebook Twitter

"Czy przez Wodzisław będą przejeżdżać samochody wojskowe? Czy radio coś wie na ten temat?". To pytanie, jakie dziś (14.11.) zadali nam nasi słuchacze. Sprawdziliśmy skąd to zamieszanie. 

samochody wojskowe

Samochody wojskowe w Wodzisławiu?

Nasi czujni słuchacze zauważyli, że na ulicy Bogumińskiej pojawiły się nowe znaki drogowe. To trasa prowadząca do granicy państwa z Czechami, oznaczały możliwość przejazdu tamtędy ciężkich samochodów wojskowych, kołowych i gąsienicowych. To znaki drogowe wojskowe W-5.

Na szczęście okazało się, że pojawiły się tam tylko na chwilę i już zostały zdemontowane. A były to po prostu ćwiczenia wojskowe, w których regularnie udział biorą zarządcy dróg, w tym przypadku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak wyjaśnił mi rzecznik katowickiego oddziału, Marek Prusak:

Chodziło o sprawdzenie, jak szybko służby drogowe są w stanie takie znaki ustawić. Służby cywilne raz na jakiś czas są uczestnikami podobnych szkoleń, nie zawsze w terenie, czasem za pomocą specjalnych aplikacji, tym razem jednak wszystko odbyło się w konkretnym miejscu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023