StartWiadomości Wiadomości dnia

Czy w Jastrzębiu- Zdroju powstanie nowy stadion piłkarski?

Czas na nowy obiekt – mówi prezes GKS-u Jastrzębie, Dariusz Stanaszek:

Możliwości stadionu na Harcerskiej kończą się, kwestia zabezpieczenia czy infrastruktury, czy parkingów jest kłopotliwa i musimy myśleć co zrobić, by taki obiekt wybudować. To jest coś co jeszcze bardziej napędziłoby i klub, i kibiców, żeby częściej być na stadionie. Na poziomie I ligi dookoła mamy nowoczesne stadiony o aż łezka się kręci, jak jedzie się do Tychów, do Bielska a w planach są też stadiony i Zagłębia Sosnowiec, i Katowic. To jest kierunek, w którym powinniśmy patrzeć, gdzieś w pobliżu mógłby powstać mały stadion, na 8 tysięcy, nie mówię o jakieś potężnej inwestycji, ale o stadionie, który spełniłby oczekiwania.

Czy są już plany gdzie mógłby powstać nowy stadion? Jest kilka lokalizacji, najbardziej realna to Moszczenica, gdzie mieści się obiekt treningowy pierwszego zespołu GKS-u i drużyn młodzieżowych, obecnie remontowany stadion przy ulicy Kościelnej o czym mówiliśmy w naszych wiadomościach.

Trwa remont stadionu w Jastrzębiu-Zdroju

Jak na budowę nowego obiektu zapatrują się władze miasta? Czy jest szansa, by w mieście powstał nowy, nowoczesny stadion? Mówi prezydent Jastrzębia, Anna Hetman:

My w zasadzie już od 2015 roku myślimy o tym czy stadion dla miasta, nowy stadion jest potrzebny, czy raczej modernizacja i rozbudowa tego starego. Oczywiście lokalizacja stadionu obecnego jest trochę już archaiczna, przydałby się rzeczywiście taki obiekt poza miastem, z szerokim zapleczem sportowym, z boiskami treningowymi, ale na chwilę obecną, trudno mi powiedzieć kiedy te plany się ziszczą. My w prawdzie mamy koncepcję, ale finanse miasta same nie udźwigną tego. Jeśli będzie okazja na pozyskanie środków zewnętrznych, być może będzie to szybciej możliwe. 

Szacuje się, że koszt wybudowania nowego stadionu w Jastrzębiu to nawet 150 milionów złotych. Zatem budowa to na razie plany, ale być może w najbliższych latach uda się je zrealizować.

Zostaw komentarz