Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Długi weekend trwa. Policja na drogach

Facebook Twitter

Długi weekend w pełni. Trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Kilka wolnych dni począwszy od święta Bożego ciała aż do niedzieli to wytężony czas pracy dla policjantów.

długi weekend
fot. KWP Katowice

Długi weekend – policja na służbie

Na drogach w tym czasie pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Dodatkowo w nadchodzących dniach zapowiadana jest zmienna pogoda, co może wpłynąć niekorzystnie na warunki drogowe. Mundurowi zaczęli akcję już wczoraj (07.06.) i potrwa ona aż do godziny 22.00 w niedzielę.

Długi weekend to wiele patroli. Także tych z powietrza

Mundurowi apelują o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominają o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci.

fot. KWP Katowice

Na swoje stronie internetowej śląscy policjanci piszą:

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Kierowco – wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Zabierzmy ze sobą w podróż rozsądek, dobry humor i dużą dawkę empatii!

fot. KWP Katowice

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024