Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dramat – nie może słuchać Radia 90 w aucie

Facebook Twitter

Gwarancyjna naprawa auta trwa w nieskończoność? A może diler specjalnie ją przedłuża, by wygasła gwarancja? Z takim problemem zwrócił się do nas jeden ze słuchaczy Radia 90, Jędrzej.

radia 90

Od dłuższego czasu czeka na wymianę jednego z elementów odpowiadających za część elektroniki w aucie. Samochód jeździ, ale jak nim jeździć, kiedy nie gra w nim Radio 90 pyta?

Słuchacz Radia 90: Po prostu siadły mi te media. Radio nie gra, kamerka z tyłu, telefon, łączenie, takie różne rzeczy. I jeszcze jest na gwarancji ten samochód. Ja już 2 miesiące czeka na naprawę, na wymianę tego. Oni rozkładają ręce, że gdzieś z zagranicy muszą sprowadzić cały ten moduł. Czyli to musi trwać, czekać i czekać. Minęły 2 miesiące, a mi się gwarancja kończy w październiku. Ja jestem właśnie słuchaczem radia 90. Jak samochód odpalam to od razu gra radio 90. Ja już od 2 miesięcy praktycznie nie słucham radia. Jedynie co w domu mogę włączyć.

Co zrobić w takiej sytuacji? Jak nie stracić gwarancji? To pytanie w imienia naszego słuchacza zadaliśmy rzecznikowi praw konsumentów w Wodzisławiu, Dariuszowi Kalembie.

Dariusz Kalemba: Radziłbym temu konsumentowi, żeby złożyć oficjalnie, najlepiej dla celów dowodowych w formie pisemnej, reklamację. Jeżeli już wybrał gwarancje, to z tytułu gwarancji, z opisem wady i z żądaniem usunięcia tej wady lub wymiany elementu. W tym momencie, jeżeli zrobi to w czasie trwania okresu gwarancyjnego, nie powinien się przejmować tym, że gwarancja upłynie, ponieważ ten autoryzowany serwis albo wręcz producent jest związany z tą reklamacją konkretnie i ma zapewnienie, po którym będzie miał usuniętą tę usterkę. Oczywiście moim zdaniem będzie ona usunięta wtedy w ramach gwarancji bezpłatnie.

Pisemna reklamacja jak słyszeliście to zabezpieczenie by nawet po upływie gwarancji, naprawa została wykonana w jej ramach. Inną sprawą jest okres oczekiwania na usunięcie awarii. Oby dla naszego słuchacza był jak najkrótszy. Ciężko żyć bez Radia 90…

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj