Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dwa lata korków w Beskidy

Facebook Twitter

Jedziesz w Beskidy? Szykuj się na utrudnienia. Kierowcy na ten remont długo czekali, teraz znowu poczekają, ale w korkach. Ruszają prace na drodze wojewódzkiej 941 w Wiśle. Remont to duża inwestycja potrwa ponad dwa lata, po jego ukończeniu nieco szybciej i bezpieczniej dostaniemy się do Wisły, ale najpierw przed kierowcami sporo utrudnień.

W lutym trwały prace przygotowawcze, wycinano drzewa, a już w przyszłym tygodniu ruszy właściwy remont drogi. Podzielony został na wiele etapów, bo kilkukilometrowy odcinek między Ustroniem a Wisłą nie może zostać zamknięty w całości.

Od wtorku 2 kwietnia problemów spodziewać się możemy na końcu obwodnicy Ustronia w okolicach przejazdu kolejowego. Wprowadzony zostanie tutaj ruch wahadłowy na odcinku około 300 metrów. Takich odcinków w najbliższych dniach gdzie ruch będzie poprowadzony tylko jedną jezdnią, będą jeszcze dwa. Oba przy wjeździe do Wisły. Więc przygotować musimy się na dłuższe postoje.

 

Jakie prace są przewidziane? Bardzo duże, bo droga ta od miejsca, gdzie kończy się obwodnica Ustronia do ronda na Oazie – to już wyjazd z miasta w kierunku Istebnej, będzie rozebrana i wybudowana od nowa. Kosz inwestycji wyniesie niespełna 100 milionów. Roboty mają zakończyć się jesienią 2021 roku.

Warto dodać, że droga ta została całkowicie przebudowana na odcinku od Wisły Głębiec do przełęczy Kubalonka w roku 2009. Wówczas utrudnienia były jednak jeszcze większe, bo samochody ciężarowe, aby dostać się do Trójwsi. Musiały jechać przez Żywiec.

Pisaliśmy wcześniej: Droga z Ustronia do Wisły zostanie przebudowana. 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj