Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Dziękujemy z całego serca”- piszą zatrudnieni w Czechach

Facebook Twitter

Jednak nie stracą pracy. Między innymi dzięki interwencji Radia 90 udało się pomóc kilkuset pracownikom zatrudnionym w Czechach.

Wczoraj pisał do nas nas słuchacz Kamil. On i jego koledzy otrzymali od czeskiego pośrednika, dzięki któremu znaleźli zatrudnienie w Czechach, sms-ową informację, że zostali zwolnieni. Chodziło oczywiście o obecną sytuację związaną z pandemią i decyzję polskich władz o obowiązkowej kwarantannie dla wszystkich wracających z zagranicy, uniemożliwiającą w praktyce codzienną pracę w Czechach zatrudnionym tam osobom. Wczoraj wieczorem Kamil napisał jednak do nas:

„Dziękujemy za artykuł. Dzięki interwencji Państwa oraz firmy która nas zatrudnia, przejęła nas inna agencja i wracamy do pracy. Dziękujemy z całego serca :)”.

Jak dzisiaj powiedział w telefonicznej rozmowie, z końcem miesiąca wszyscy pracownicy mają dostać nowe umowy od innego pośrednika. Firma w której pracują chce wynająć dla nich hotel by nie musieli przekraczać granicy i mogli codziennie stawiać się w pracy. A cała sytuacja dotyczyła także pracowników innych firm, łącznie mogło to być kilkaset osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021