Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wraca temat kopalni Paruszowiec

Facebook Twitter

Do 12 maja można składać uwagi w związku z zakończeniem przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postępowania w sprawie kopalni Paruszowiec. "Wszystko wskazuje na to, że RDOŚ zmierza do wydania pozytywnej decyzji dla spółki Bapro. Walka trwa, nie składamy broni"- mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Do 12 maja można składać uwagi w związku z zakończeniem przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postępowania w sprawie wniosku spółki BAPRO dotyczącego wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na udostępnianiu i wydobywaniu węgla kamiennego ze złoża „Paruszowiec”. Materiał dowodowy, w tym opinia Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, znajduje się w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, która informuje, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, dokumentacja sprawy dostępna będzie tylko w sposób elektroniczny.Z pełną treścią obwieszczenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach można zapoznać się TUTAJ!

Jako miasto będziemy zgłaszać uwagi. Będziemy odwoływać się od tej decyzji– zapowiada Piotr Kuczera prezydent Rybnika:

Wszystko wskazuje na to, że RDOŚ zmierza do wydania pozytywnej decyzji dla spółki Bapro, a to oznacza, że firma będzie miała szansę na wydobycie węgla pod naszym miastem. Jako miasto będziemy zgłaszać uwagi. Będziemy odwoływać się od tej decyzji. Walka trwa, nie składamy broni. Na czwartkowej sesji rady miasta przedstawimy uchwałę, która zmienia plany zagospodarowania przestrzennego w rejonie planowanego wydobycia.

Wprowadzone przez miasto ustalenia w planach zagospodarowania przestrzennego uniemożliwiają lokalizowanie zakładu górniczego w rejonie planowanym przez Bapro. Radni zajmą się uchwała podczas najbliższej sesji, ta już w czwartek (23.04.).

Jeżeli Rada Miasta poprze uchwałę, to wejdzie ona w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

– informuje Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj