Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Finał SEC na Stadionie Śląskim. Po pięciu latach przerwy cykl wraca do Kotła Czarownic

Facebook Twitter

To już pewne.. Czarny sport wraca do legendarnego Kotła Czarownic. Finał SEC na Stadionie Śląskim

Finał SEC na Stadionie Śląskim

Finał SEC na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Wielki finał SEC w sezonie 2024 odbędzie się ponownie na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Promotor cyklu TAURON Speedway Euro Championship One Sport, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu wraz z FIM Europe poinformowali, że przyszłoroczna impreza finałowa po pięciu latach przerwy powróci na Stadion Śląski.

 Wracamy na Stadion Śląski, ponieważ Indywidualny Mistrz Europy zasługuje na to, by odebrać trofeum na oczach dziesiątek tysięcy kibiców. Śląsk to region, w którym kibice żyją żużlem, dlatego idea, by zebrać ich wszystkich na trybunach legendarnego stadionu wydaje się trafiona. Mając za sobą dwa finały rozegrane na Stadionie Śląskim jesteśmy przekonani, że przyszłoroczne zmagania, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym odbędą się na najwyższym możliwym poziomie

– powiedział Karol Lejman z firmy One Sport.

Oba turnieje rozegrane dotą na Stadionie Śląskim na zawsze wpisały się w historię Indywidualnych Mistrzostw Europy ze względu na wydarzenia, które miały tam miejsce. W 2018 roku kibice zgromadzeni na trybunach, jak i przed telewizorami byli świadkami perfekcyjnego występu Leona Madsena, który przypieczętował swój pierwszy tytuł mistrzowski zdobywając komplet punktów.

To fantastyczna wiadomość, że Speedway Euro Championship po pięciu latach ponownie wraca na Stadion Śląski. To legendarne miejsce dla polskiego żużla. To właśnie w Chorzowie, 50 lat temu pierwszy złoty medal dla Polski zdobywał nieodżałowany Jerzy Szczakiel. Jestem naprawdę zbudowany tą informacją, ponieważ pamiętam imprezy SEC z 2018 i 2019 roku. Cieszę się, że cykl SEC ciągle się rozwija, a Promotorzy szukają możliwości, aby dostarczyć Kibicom i zawodnikom niezapomnianych wspomnień. Już nie mogę się doczekać 21 września

– powiedział Prezydent FIM Europe, Michał Sikora.

Rok później zobaczyliśmy kapitalne pojedynki o medale, które stoczyli Mikkel Michelsen z Grigorijem Lagutą oraz Leon Madsen z Kacprem Woryną. Ówczesny obrońca tytułu zmierzył się z Polakiem w wyścigu dodatkowym o brązowy medal. Woryna prowadził przez trzy okrążenia, jednak defekt odebrał mu szansę walki z Duńczykiem. W wyścigu o złoto Michelsen wykorzystał błąd Laguty, wyprzedził go i został złotym medalistą cyklu TAURON SEC 2019.

Finałowa impreza zaplanowana została na 21 września 2024 roku.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj