Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fotograf i podróżnik. Piotr Sobik będzie gościem WCK

Facebook Twitter

Mówi, że fotograf to podróżnik. Chce zobaczyć świat, aby go poznać, by móc konstruować zatrzymane w kadrach ulotne opowieści. Piotr Sobik - fotograf, społecznik będzie „COOLturalnym gościem WCK” 7 grudnia o godz. 19:00.

mat. prasowe

Podróże mogą mieć różny zakres. Być pełne rozmachu, mierzyć tysiące kilometrów, jak i kończyć się tuż za rogiem. Jakiekolwiek by one nie były, jakkolwiek by długo nie trwały, zawsze niosą ze sobą istotną wartość – są wyjściem do drugiego człowieka. Piotr Sobik zmyślnie łączy swoje dwie pasje – sztukę fotografowania i zamiłowanie do bycia w drodze – próbując zrozumieć świat, chłonąc jego tętno, energię i emocje. Snuje opowieści o człowieku, konfrontując siebie z innymi. Przyczynkiem do jego poznania stał się „Najważniejszy dzień w życiu”, długoterminowy projekt fotograficzny, w którym fotograf utrwala śluby odbywające się w odległych zakątkach ziemi, a przez ich pryzmat daje odbiorcy fascynujące, pełne kontrastów, szczere historie. Piotr Sobik wytrwale łączy fotografie z chęcią niesienia pomocy. I tu cel ma jasno sprecyzowany.

Poprzez własną fundację „Belnashe” wspiera rehabilitację młodych osób chorujących na reumatyzm.

Ten temat jest mu szczególnie bliski. Wspólnie ze „Stowarzyszeniem 3majmy się razem” zrealizował wyjątkowy projekt „Nie odwracaj się plecami od bólu”, którego bohaterami są osoby borykające się ze zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Tak powstała ujmująca, ważna dokumentalna wystawa. Co więcej, artysta jest ambasadorem kampanii „Reumatyzm ma młodą twarz”. Jest też wziętym fotografem mody i świetnym portrecistą. Współpracuje z artystami i muzykami, wykonując sesje dla magazynu Anyhwere.pl.

Jak podkreśla, bierze życie jakim jest i stara się je przeżyć jak najpełniej. Czerpiąc z własnych doświadczeń, Piotr Sobik ma na pewno wiele do powiedzenia. I to nie tylko poprzez fotografie. Spotkanie wypełni wielowątkowa rozmowa, ale też niepowtarzalne kadry. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na facebooku WCK i Youtube WCK.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj