GKS Jastrzębie wreszcie nie przegrał

Piłkarze GKS-u Jastrzębie zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie. Jastrzębianie zremisowali wczorajsze (09.10.) wyjazdowe spotkanie z Miedzią Legnica 1:1. Zespół trenera Pawła Ściebury wreszcie rozegrał dobry mecz.

Do przerwy GKS prowadził 1:0. W 42-giej minucie meczu gola strzelił Daniel Szczepan. Jego drużyna miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, jednak nie wykorzystała ich. Także gospodarze cały czas dążyli do wyrównania i udało im się to w 82-giej minucie meczu. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, z czego zadowolony był szkoleniowiec GKS-u, Paweł Ściebura.

Mecz wyrównany. W końcu zdobyliśmy punkty po tej naszej niechlubnej serii sześciu spotkań bez zwycięstwa, bez zdobyczy punktowej. Znowu nam czegoś zabrakło, tym razem zabrakło nam kilkunastu minut do zwycięstwa, na pewno się z tego punktu cieszymy. Na pewno też nie rozpatrujemy go jako punktu, który nam się należał, bo dzisiaj walczyliśmy o 3 punkty i to było widać. Wielki szacunek dla mojego zespołu za zaangażowanie, determinację i realizację założeń i planu na ten mecz, bo rzeczywiście wyglądało to bardzo przyzwoicie pod kątem taktycznym, szkoda tej straconej bramki, która była dosyć przypadkowa. Ale cóż, myślę, że szczęście zaczyna nam sprzyjać i w kolejnych spotkaniach zaczniemy regularnie punktować.

Co ciekawe zespół Miedzi prowadzi w tym sezonie pochodzący z regionu trener Jarosław Skrobacz, który przez kilka lat był szkoleniowcem GKS. Czy dla niego było to wyjątkowe spotkanie?

Na pewno troszeczkę inny gatunkowo ten mecz. Wiadomo, że w Jastrzębiu byłem bardzo długo jak na polskie warunki, bo 4 lata, to się nie zdarza. Na pewno ten mecz i otoczka tego meczu była inna niż zawsze, ale później jest boisko, dzisiaj jestem w Legnicy, naprawdę robiliśmy wszystko, żeby to spotkanie wygrać.

Dzięki zdobytemu punktowi jastrzębianie zajmują 17. przedostatnią lokatę w tabeli pierwszej ligi. W najbliższy piątek zagrają na wyjeździe z wiceliderem, Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.