GKS Jastrzebie zagrał sparing ze słowackim ekstraligowcem. Jak im poszło?

Zmienili przeciwnika w ostatniej chwili, ale sparing doszedł do skutku. Piłkarze pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie mieli zmierzyć się w sobotę (5.02) ze słowacką drużyną MFK Rużomberok. Mecz został odwołany z powodu przypadków koronawirusa wśród piłkarzy przeciwnika.

Jastrzębianie jednak zagrali, ale z innym zespołem słowackiej ekstraklasy FK Senica. Wyjazdowe spotkanie przegrali 1:2. Już w 9. minucie gola dla GKS-u zdobył Konrad Handzlik. Goście szybko wyrównali, a w 20. minucie strzelili zwycięską, jak się okazało, bramkę. Mimo przegranej zadowolony z postawy swojego zespołu był trener GKS-u:

Grzegorz Kurdziel: Przede wszystkim cieszymy się, że w tak ekspresowym tempie udało się znaleźć sparingpartnera i na takim poziomie, na jakim chcieliśmy dzisiaj zagrać. Po 15. minucie spotkania uwidoczniło się nasze zmęczenie, wiadomo, zespół z Senicy ma tydzień do ligi, jest na innym etapie przygotowania. Nie jest to dla nas żadne tłumaczenie, chciałem zobaczyć zawodników jak podejmują decyzje w tych warunkach zmęczeniowych, chciałem, żeby sami rozwiązywali sytuacje na tym zmęczeniu. Kilka udało się stworzyć, tak powinien wyglądać zespół, który chce coś osiągnąć.

Trener Kurdziel cieszył się z faktu, że zespół wreszcie mógł zagrać na trawiastej nawierzchni:

Grzegorz Kurdziel: Pierwszy raz mieliśmy możliwość zobaczyć jak wygląda normalna trawa. Na pewno zawodnicy długo się przystosowywali, było to widać na samym początku, kiedy nie można było wykonać takiego dłuższego podania, często piłka zatrzymywała się. Nie ma takiego czucia. W trakcie meczu widać było, że łapali rytm, czuli murawę lepiej. Zobaczymy jaka będzie pogoda, ale planujemy w przyszłym tygodniu przejść na boiska naturalne, to jest zupełnie inne granie.

Kolejny sparing GKS Jastrzębie rozegra w środę (9.02.), a przeciwnikiem będzie trzecioligowa Polonia Bytom.

FK Senica – GKS Jastrzębie 2:1 (2:1)

0:1 – Konrad Handzlik 9’
1:1 – Witan Sulaeman 14’
2:1 – Giannis Niarchos 20’

GKS Jastrzębie (I połowa): Bartosz Neugebauer – Remigiusz Borkała, Oliver Podhorin, Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler, Konrad Handzlik, Vladyslav Okhronchuk, Michał Kuczałek, Farid Ali, Dariusz Kamiński, Marek Fabry.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegor Drazik – Remigiusz Borkała, Oliver Podhorin (60. Mateusz Słodowy), Mateusz Bondarenko (60. Michał Rutkowski), Łukasz Zejdler (60. Szymon Zalewski), Konrad Handzlik (60. Kamil Jadach), Vladyslav Okhronchuk (60. Grzegorz Gulczyński), Michał Kuczałek (60. Nataniel Wybraniec), Farid Ali (60. Wojciech Łaski), Łukasz Gajda, Marek Fabry (60. Daniel Stanclik).