Piłkarze GKS-u Jastrzębie zremisowali na własnym stadionie z ŁKS-em Łódź 1:1

Od remisu zaczęli rundę wiosenną piłkarze pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie. W minioną sobotę zremisowali na własnym stadionie mecz z ŁKS-em Łódź 1:1. Obie bramki padły w pierwszej części meczu.

W 35. minucie spotkania sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał pomocnik GKS-u Konrad Handzlik. Goście wyrównali 3 minuty później. W drugiej połowie jastrzębianie zdobyli drugiego gola, piłkę do bramki głową skierował Vladyslav Okhronczuk. Sędzia uznał jednak, że zawodnik był na pozycji spalonej. Pomeczową konferencję trener GKS-u Grzegorz Kurdziel zaczął od słów wsparcia dla piłkarzy z Ukrainy reprezentujących jego drużynę.

Grzegorz Kurdziel: Żyliśmy przez ostatnie dni sytuacją która wydarzyła się na Ukrainie, mamy w zespole 3 Ukraińców i bardzo mocno wspieramy ich, kibicujemy ich rodzinom żeby było jak najbezpieczniej dla nich.

Jak szkoleniowiec GKS-u ocenił mecz?

Grzegorz Kurdziel: Liczba stworzonych sytuacji jest po stronie ŁKS-u (..). Pierwszy mecz, nowy zespół i dużo nowych zawodników zadebiutowało dzisiaj przed własną publicznością, natomiast bardzo szanujemy ten punkt, cieszę się z tego, że ten zespół pokazał, że jest zespołem i bardzo mu na tym zależy i będziemy krok po kroku walczyć żeby w następnym meczu zwyciężyć.

Po meczu z ŁKS-em jastrzębianie nadal zajmują 17., przedostanie miejsce w tabeli 1 ligi. W najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe z 11-tą w tabeli Resovią.

GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź 1:1 (1:1)

1:0 – Konrad Handzlik 35’
1:1 – Piotr Janczukowicz 38’

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer – Remigiusz Borkała, Oliver Podhorin (k), Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler – Michał Kuczałek, Vladyslav Okhronchuk, Dariusz Kamiński (75. Łukasz Gajda), Farid Ali, Konrad Handzlik (75. Wojciech Łaski) – Marek Fabry (83. Daniel Stanclik).

ŁKS Łódź: Marek Kozioł – Adrian Klimczak, Maciej Dąbrowski (k), Samuel Corral, Oskar Koprowski, Michał Trąbka, Pirulo, Ricardinho (82. Maciej Wolski), Jakub Tosik (65. Javier Moreno), Mateusz Bąkowicz, Piotr Janczukowicz (65. Mateusz Kowalczyk).

Żółte kartki: Kuczałek, Zejdler, Podhorin (GKS) oraz Janczukowicz, Bąkowicz, Moreno (ŁKS).