Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Górnictwo: Wydobycie wstrzymane do 17 maja

Facebook Twitter

W trzech kopalniach: Jankowice, Murcki-Staszic i Sośnica przedłużone zostało wstrzymanie wydobycia do 17 maja. Taką decyzję podjął sztab kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej. Pierwotnie dziś (11.05.) miała ruszyć normalna praca w tych trzech zakładach PGG.

Dlaczego wydobycie nie ruszy? Bo w tych kopalniach sytuacja epidemiologiczna cały czas jest zła. Dzisiaj (11.05.) po godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 142 przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Można spodziewać się, że większość z tych osób to górnicy.

Do tej pory pobrano ponad 5 tysięcy wymazów pod kątem testów na koronawirusa. Przebadani mają być wszyscy górnicy tych trzech kopalń. Dziś i jutro (12.05.) dalej będą badani pracownicy kopalni Murcki Staszic. W Rybniku w sobotę nawet półtora godziny czekali górnicy w kolejce na wymaz. W sobotę na drodze dojazdowej do szpitala tworzyły się korki, ale niedzielne badania przebiegły w miarę sprawnie.

PGG rozesłała 36 tysięcy sms-ów z apelem do swych pracowników o zachowanie ostrożności, ograniczenie kontaktów i nieopuszczanie domów.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022