Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Heksy” po raz kolejny w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”

Facebook Twitter

"Heksy" po raz kolejny na deskach Rydułtowskiego Centrum Kultury "Feniks". W piątek (21.04.) okazja, by znów zobaczyć aktorów Teatru Safo w spektaklu „Heksy. Ballada o umieraniu".

Fot. facebook.com/RCKFENIKS

„Heksy” po raz kolejny w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”

Reżyserka spektaklu Katarzyna Chwałek-Bednarczyk zaprasza do swego domu, by opowiedzieć o swojej zwykłej-niezwykłej babci Eugenii.

Katarzyna Chwałek-Bednarczyk: Pierwotny zamysł był taki, że miał po prostu powstać spektakl o śląskich kobietach oparty na śląskiej kulturze, a przede wszystkim na postaci Heksy, czyli śląskiej czarownicy, czyli baby, która wszystko wie , taka baba wie jak kluski kulać, jak rolada robić, co tam u kogo w chałupie piszczy. Tak było na początku. Niestety, jak to zawsze bywa w trakcie aktu twórczego, trochę się pozmieniało i próbując znaleźć twarz, imię i nazwisko dla naszej głównej bohaterki, wróciłam jako reżyserka do własnych wspomnień i do historii mojej własnej babci, świętej pamięci już Eugenii Chwałek. I potem się potoczyło.

mat. RCK „Feniks”

Kto jest ciekawy jak ta historia potoczyła się dalej koniecznie w piątek (21.04) powinien odwiedzić Rydułtowy. Początek o godzinie 18:00.

mat. RCK „Feniks”

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj