Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ile osób odwiedziło kąpielisko Ruda w Rybniku?

Facebook Twitter

Rekord 6 tysięcy osób - padł w czerwcu. W lipcu obiekt odwiedziło około 15 tysięcy osób. Za nami połowa wakacji sprawdzamy frekwencję na kąpielisku Ruda w Rybniku. W tym sezonie obiekt działa w pełni po dwuletniej pandemicznej przerwie.

Kilka lat temu Rudę w upalne dni potrafiło odwiedzić ponad 8 tysięcy osób. Czy frekwencja zadowala? Pytaliśmy o to Arkadiusza Skowrona wicedyrektora rybnickiego MOSIR-u:

Arkadiusz Skowron: Trudno się odnieść do tego, ponieważ te dwa lata przerwy swoje zrobiły, nie wiem na ile jeszcze mieszkańcy obawiają się przyjść na takie zbiorowiska, kąpieliska. Sądzę, że tak. Jak były kiedyś rekordowe dni, bo kiedyś było ponad 8 tysięcy osób, teraz jest zmniejszona ta frekwencja. Być może też dlatego, że lokalnie jest kilka innych, ciekawych kąpielisk o podobnym poziomie. Nasze oczekiwania byłby oczywiście dużo wyższe, szczególnie że chodziłoby nam o zwiększenie przychodów z tego tytułu, ale i tak jesteśmy zadowoleni z tego okresu.

W tym roku sporą popularnością cieszy się kąpielisko Pniowiec, tam jednak wstęp jest wolny i nikt dokładnie nie wiele ile osób je odwiedza. W słoneczne dni nawet 1000 osób wypoczywa w ośrodku w Kamieniu. Najmniej korzysta z kameralnego basenu w dzielnicy Chwałowice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023