Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Informatycy z PGG stworzyli program dla sanepidu

Facebook Twitter

Informatycy z Polskiej Grupy Górniczej stworzyli oprogramowanie, które ma wspomóc pracowników sanepidu. System testują m.in inspektorzy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku.

Fot. pixabay.com

Program ma pomóc w rejestracji osób pozostających w izolacji lub na kwarantannie oraz kierować ich na wymazy. Pomaga też zaplanować terminy pobierania próbek: odpowiednio grupuje w bazie danych osoby objęte odosobnieniem oraz pomaga kierować zakażonych do izolatoriów lub szpitali. Gdy tylko przez bazę lokalnej stacji sanepidu przewijają się dane pracownika PGG, oprogramowanie przy rejestracji automatycznie porównuje dane z systemem kadrowym spółki, co zapobiega powstawaniu błędów, które zdarzają się podczas ręcznego wpisywania danych.

fot. www.pgg.pl

Program pozwala także sporządzać kompleksowe raporty i statystyki na potrzeby każdej ze stacji. Analizuje m.in. poziom zachorowań i ozdrowień z upływem czasu, przelicza odpowiednio ilość skierowań do pobrania wymazów, zarejestrowane wyniki badań, skierowania do odbycia kwarantanny lub na izolację.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj