Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Inwestycje na Balatonie będą droższe o kilka milionów złotych

Facebook Twitter

Najtańsza oferta opiewa na 17 milionów złotych, dwie kolejne przewidują koszty na poziomie 19 milionów złotych. Wracamy do trwającej procedury przetargowej na modernizację Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim.

fot. UM Wodzisław Śląski - Balaton

Sezon kąpielowy startuje w najbliższą sobotę (11.06.), ale nie wiadomo jak długo potrwa, bo kiedy tylko w magistracie wyłonią wykonawcę, Balaton zamieni się w plac budowy. W ramach modernizacji mają powstać pomieszczenia do obsługi ośrodka, boiska do siatkówki plażowej, parking dla rowerów, plac zabaw, pomost rekreacyjny, deptak, strefa workout, krąg ogniskowy z tarasem widokowym. W planach jest także przebudowa nawierzchni i infrastruktury technicznej. W przetargu złożone zostały trzy oferty. Mówi prezydent Wodzisławia:

Mieczysław Kieca: My mieliśmy kosztorys aktualny na ten rok, on opiewał na kwotę około 14 200 000 złotych. Najtańsza oferta jest powyżej 17 milionów, kolejne dwie powyżej 19 milionów. To pokazuje, że będziemy musieli dopłacić. O to będę zwracał się do Rady Miasta, ale jeszcze nie wiemy, którą ofertę wybierzemy. Są wątpliwości do najtańszej oferty. (…) Chodzi o to, żeby skutecznie podpisać tę umowę i wejść w realizację.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, a Rada Miasta zabezpieczy dodatkowe środki na inwestycję: w lipcu ma zostać podpisana umowa. Na przełomie lipca i sierpnia nie będzie możliwości korzystania z ośrodka, bo toczyć się będzie tam budowa. Na tę inwestycję Wodzisław w pierwszym rozdaniu Polskiego Ładu otrzymał 12 milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024