Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak zmobilizować do czytania, czyli nowe technologie w bibliotece na Płoni

Facebook Twitter

Już nie tylko głośne czytanie książek, ciekawe prezentacje multimedialne czy warsztaty plastyczne… Lekcje biblioteczne, mające na celu zmobilizować dzieci i młodzież do sięgnięcia po książkę, wchodzą na nowy, wyższy poziom!

mat.prasowe MiPB w Raciborzu

Przykładem może być październikowe spotkanie dla klasy IV zorganizowane przez bibliotekę na Płoni.
„Tysiąc lat temu w Gnieźnie” to pozycja wydana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Jej autor zabiera czytelników w barwną podróż w czasie od legendarnych początków, poprzez czasy pogańskie, kolejne etapy budowy grodu, aż do roku 1038, kiedy po najeździe czeskiego księcia grody Wielkopolski straciły znaczenie, a nową stolicą został Kraków.

Książka jest zintegrowana z aplikacją mobilną „W gnieźnieńskim grodzie”, opracowaną i wydaną w 2013 roku przez MPPP. Wybrane strony są znacznikami do trójwymiarowych makiet, które pojawiają się na ekranie smartfonu lub tabletu (z zainstalowaną aplikacją), jakby w danej chwili znajdowały się nad papierową ilustracją.


Dzięki wykorzystaniu w trakcie lekcji bibliotecznej tej niezwykłej pozycji, uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na Płoni mogli zobaczyć oraz posłuchać, jak kiedyś wyglądał gnieźnieński gród, ale także przekonać się, jakie możliwości dają najnowsze pozycje na rynku wydawniczym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022