Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Trwa weryfikacja propozycji do budżetu obywatelskiego

Facebook Twitter

Jastrzębie-Zdrój zakończyło przyjmowanie wniosków do budżetu obywatelskiego. Rozpoczęła się weryfikacja złożonych przez mieszkańców projektów. Jastrzębianie poprzez budżet obywatelski wskazują, czego brakuje i co jeszcze należy zrobić, żeby ulepszyć wizerunek miasta.

Zarejestrowano 75 wniosków osiedlowych/sołeckich i 29 wniosków ogólnomiejskich. Kolejnym etapem będzie ich weryfikacja formalna, a następnym przekazanie do oceny merytorycznej. W lipcu dowiemy się, jakie zadania ostatecznie zostaną zrealizowane w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy przesłali pomysły projektów na zadania osiedlowe dotyczące budowy oświetlenia, rozbudowy i modernizacji parku street workout, remontów dróg i chodników, wykonania deptaku oraz strefy wypoczynku i relaksu. Nadesłane zadania związane są również z remontem sali w domu strażaka, zakupem grilla wraz z ławkami, zakupem, montażem i instalacją monitoringu boiska, wykonaniem siłowni na świeżym powietrzu oraz toru treningowego OCR & Ninja. Wnioski ogólnomiejskie dotyczą remontu nawierzchni i budowy ścieżki rowerowej.

Do podziału w Jastrzębskim Budżecie Obywatelskim jest 2.600.000,00 zł. W tym roku osoby w każdym wieku mogły zgłaszać nie tylko projekty dotyczące ich osiedla lub sołectwa, ale też pomysły ogólnomiejskie.

To Wasze głosy są najważniejsze. Budżet Obywatelski składa się z zadań, które realizujemy wspólnymi siłami. Cieszę się, że dostaliśmy tak wiele kreatywnych pomysłów.

– podkreśla prezydent Anna Hetman.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021