Jastrzębski Węgiel w półfinale Mistrzostw Polski!

Głęboko odetchnąć mogli siatkarze po dwóch weekendowych meczach przeciwko drużynie Cuprum Lubin. Wygrali je i awansowali, ale łatwo nie było. Podopieczni trenera Piazzy musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, wystarczyła jedna porażka, by odpaść z walki o medale.

Sobotni mecz jastrzębianie zaczęli źle, przegrali pierwszego seta. W drugim goście prowadzili kilkoma punktami, ale zespół trenera Piazzy odrobił stratę i ostatecznie wygrał tę partię 30:28, a później dwa kolejne sety i cały mecz 3:1. Wróciliśmy z dalekiej podróży – mówi po meczu drugi trener jastrzębian, Leszek Dejewski:

…i grali dalej. Wczoraj w decydującym o awansie meczu, emocje sięgnęły zenitu. Zespoły na przemian zwyciężały w kolejnych setach, a wojnę nerwów i tie-break przy ogłuszającym dopingu kibiców wygrali 15:11 gospodarze. Szczęśliwy po meczu był przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, MVP sobotniego spotkania, Krzysztof Gierczyński:

Drużynie z Lubina pozostaje teraz walka o miejsca 5-12. W zespole, który tak dzielnie stawił czoła gospodarzom było kilka „twarzy” znanych kibicom siatkówki w regionie. Drugi trener Paweł Szabelski grał niegdyś w Górniku Radlin, w Jastrzębiu występowali Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Łomacz czy Paweł Rusek. Ten ostatni z pokorą przyjął wynik rywalizacji w ćwierćfinale:

Jastrzębski Węgiel pokonał Cuprum Lubin 2:1 i w półfinale Mistrzostw Polski zmierzy się z Resovią Rzeszów. Pierwszy mecz obu drużyn już w najbliższą sobotę w Rzeszowie, tydzień później zespoły zagrają w Jastrzębiu.

Sobota 28.02.2015

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:1 (19:25, 30:28, 25:17, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Kosok, Filippov, Kańczok

Cuprum Lubin: Borovnjak, Trommel, Paszycki, Kadziewicz, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Łapszyński, Gromadowski

MVP: Krzysztof Gierczyński.
Niedziela 01.03.2015

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:2 (25:12, 20:25, 25:23, 20:25, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Kańczok, Popiwczak, Czarnowski

Cuprum Lubin: Borovnjak, Trommel, Michalski, Paszycki, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gromadowski, Michalski

MVP: Michal Masny.

Stan rywalizacji w play off (do dwóch wygranych): 2-1. Awans do półfinału Jastrzębskiego Węgla