Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wygrywa kolejny mecz [FOTO]

Facebook Twitter

Nadal niepokonani są w tym sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W minioną sobotę (25.11) wygrali we własnej hali z KGHM Cuprum Lubin 3:0. Spotkanie toczyło się pod ich dyktando i kolejne sety pewnie wygrywali do 19, 21 i 17.

Jastrzebski Wegiel
fot. Paweł Wengerski

Było to ósme zwycięstwo mistrzów Polski, którzy nadal są liderem rozgrywek, w których nie stracili jeszcze żadnego punktu.

To ważna wygrana, bo w zeszłym roku przegraliśmy z tym rywalem i od tego momentu zaczął się kryzys w naszym zespole, tym razem wygraliśmy

– cieszyli się libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak i przyjmujący Rafał Szymura.

Jakub Popiwczak

Jakub Popiwczak: Nie będę ukrywał – bałem się tego meczu patrząc na wyniki poprzednie dzisiaj i pamiętając to, że rok temu też po bodajże siedmiu czy ośmiu meczach Lubin tutaj przyjechał i zabrał nam pierwszy mecz w tamtym sezonie. Dzisiaj wiedziałem, że musimy być skoncentrowani, bo to nie jest drużyna, która położy, odda ten mecz. Fajnie, że od samego początku do samego końca kontrolowaliśmy to spotkanie.

Rafał Szymura: Ja myślę, że dzisiaj zagrywka nasza była bardzo dobra. Mieliśmy później ułatwioną grę na wysokich piłkach i szybko. Jeśli mieliśmy piłkę po naszej stronie, to staraliśmy się te kontrataki wykorzystywać i szło to bardzo dobrze. Postawiliśmy dzisiaj wysoko poprzeczkę. Myślę, że to dobrze prognozuje na dalszą część sezonu.

Jastrzębski Węgiel przed finałem Ligi Mistrzów

Rafał Szymura Fot. jastrzebskiwegiel.plWażne, że wygrywamy – dodaje drugi trener KW Leszek Dejewski.

Leszek Dejewski: Przede wszystkim byliśmy bardzo skoncentrowani. Od samego początku do końca nie pozwoliliśmy sobie narzucić gry zespołu przeciwnika. I to jest chyba taka podstawa tego wszystkiego. Widać, że zespół jest skoncentrowany. To jest najważniejsze. Wygrywamy w miarę bez utraty sił. Także to cieszy, bo za chwilę znowu Liga Mistrzów i jedziemy do Czech na kolejny mecz Ligi Mistrzów. Liga bardzo szybko mknie i praktycznie dwa razy w tygodniu do świąt będziemy grali.

Leszek Dejewski trener JSWTeraz zespół z Jastrzębia czeka wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów, jutro (28.11) zagrają w Czeskich Budziejowicach.

Jastrzębski Węgiel – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:17).

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders

KGHM Cuprum Lubin: Lorenc, Gelinski, Lipiński, Strulak, Ferens, Kwasowski, Granieczny (libero) oraz Hanes, Kubicki, Berger

MVP: Benjamin Toniutti

Zdjęcia: Paweł Wengerski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024