Jastrzębski Węgiel wygrywa! Siatkarze pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1

Znów wygrali, choć już bez straty seta. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali wczoraj (16.01.) we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Było to 11 z rzędu zwycięstwo "pomarańczowych".

Mecz był zacięty i emocjonujący dwa pierwsze sety jastrzębianie wygrali po zaciętych końcówkach 26:24 i 25:23. W trzeciej partii meczu lepsi byli goście, zwyciężyli do 20. Czwarty set to koncertowa gra gospodarzy i wygrana 25:19. Ze zwycięstwa cieszył się przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal, który po meczu chwalił także rywali:

Tomasz Fornal: Bardzo dobrze grali na zagrywce, tak naprawdę te dwa pierwsze sety które my wygraliśmy, mogły równie dobrze pójść w drugą stronę. Cieszy to, że my te końcówki przeważaliśmy na swoją stronę, to jednak z mniejszym ciśnieniem i łatwiej się gra gdy te prowadzenie jest 2:0. Cały czas dobrze grali, nie odpuszczali, nie jedna drużyna po dwóch setach by spuściła ton i zaczęłaby może więcej błędów popełniać, a oni cały czas dobrze grali i na tym jednym ustawieniu kilka błędów nam się przytrafiło. Taki jest sport i taka jest siatkówka, przyjechali i zagrali bardzo dobre spotkanie, a my się im przeciwstawiliśmy i mamy 3 punkty.

Tomasz Fornal

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany francuski przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Trevor Clevenot. Jego zespół wciąż zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Teraz w środę (19.01.) jastrzębian czeka wyjazdowe spotkanie, mecz Pucharu Polski przeciwko pierwszoligowej Legii Warszawa.