Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel z drugim zwycięstwem w sezonie [FOTO]

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali drugi mecz w tym sezonie. Wczoraj (04.10.) jastrzębianie pokonali we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Spotkanie nie układało się jednak od początku po ich myśli.

Fot. Paweł Wengerski

Pierwszą partię meczu przegrali do 21, w drugiej po zaciętej walce zwyciężyli na przewagi 32:30. W kolejnych już bez problemu wygrywali do 20. i 18. Długo rozkręcaliśmy się, ale ważne, że wygrywamy – mówił po meczu libero zespołu z Jastrzębia, Jakub Popiwczak:

Jakub Popiwczak: Na początku zostaliśmy tutaj szybko przywitani, tym co Olsztyn w tym sezonie będzie miał najlepsze, czyli znakomitą zagrywką no i w pierwszym secie już nie było o czym mówić po kilku, kilkunastu akcjach pierwszej partii. W drugiej walka na przewagi. Myślę, że wtedy przełamaliśmy drużynę z Olsztyna i było już trochę łatwiej. Na koniec, najważniejsze, że się obroniliśmy i to my wychodzimy zwycięsko za trzy punkty i to jest najważniejsze.

Fot. Paweł Wengerski

Przeciwnika chwalił także przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal:

Tomasz Fornal: No dzisiaj to, co drużyna z Olsztyna wyprawiała na zagrywce, to ja takiego meczu w swojej historii kariery siatkarskiej nie grałem. Ciężko jest to opisać słowami. Nieważne kto szedł, to zagrywki były niesamowicie ciężkie. Mówiliśmy sobie, że trzeba je utrzymać, ale ciężko je było nawet utrzymać. Duży szacunek dla drużyny z Olsztyna. Cieszymy się, że ten mecz odwróciliśmy i wydaje mi się, że on dał nam więcej niż gdybyśmy wygrali 3:0 do 20.,22. i 23. Taki mecz na pewno dużo nam da i mocno nas zbuduje.

Fot. Paweł Wengerski

Dodajmy, że najlepszym zawodnikiem spotkania został francuski atakujący Jastrzębskiego Węgla Stephen Boyer. W najbliższy piątek jastrzębianie zagrają na wyjeździe, ich przeciwnikiem będzie LUK Lublin.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022