Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zagra w play-offach z Treflem Gdańsk

Facebook Twitter

Powracamy do informacji z soboty. Przypomnijmy, Jastrzębski Węgiel na trzecim miejscu w tabeli PlusLigi przed play-offami. W minioną sobotę (01.04.) jastrzębianie rozegrali ostatni mecz sezonu zasadniczego.

jastrzębski węgiel
fot. jastrzebskiwegiel.pl

Przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3. W spotkaniu trenerzy obu drużyn dali odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, przypomnijmy zarówno „pomarańczowych” jak i ZAKS-ę czekają w tym tygodniu mecze rewanżowe półfinałów Ligi Mistrzów. Po przegranej rak nie załamywał środkowy Jastrzębskiego Węgla Moustapha M’Baye.

 Moustapha M’Baye: Fajnie, że większa ilość chłopaków dostała szansę, żeby pograć przed play-off. Też jesteśmy po bardzo ciężkiej podróży, powrotu z Ankary. Wiadomo, że podchodziliśmy do tego spotkania, żeby wygrać, ale gdzieś tam myślami też troszeczkę jednak byliśmy przy rewanżu z Ankarą, żeby, że tak powiem, zameldować się w tym finale i przypieczętować to. Może gdzieś to nam troszeczkę z tyłu głowy siedziało, Ale wiadomo, chcieliśmy wygrać to spotkania. Szkoda, że niestety nie udało się zwyciężyć.

Nie zagraliśmy dzisiaj naszej siatkówki, ale ten mecz to już historia, przed nami teraz kolejne cele w tym sezonie, dodaje czeski atakujący Jastrzębskiego Węgla, Jan Hadrava.

Jan Hadrava: Możemy całkowicie grać lepiej. Nie graliśmy źle, ale też niedobrze. Nie funkcjonowała tak, jak miała zagrywka, jak to funkcjonuje w innych meczach. Z jednej strony szkoda oczywiście, że nie udało się zdobyć tego zwycięstwo, ale z drugiej strony jeszcze są play-offy i Liga Mistrzów. Możemy się nawet spotykać kilka razy. Ale zobaczymy, jak to będzie teraz. W środę bardzo ważny mecz. Ja myślę, że się wszyscy się już nastawiamy na tą środę.

W środę (5.04.) Jastrzębski Węgiel rozegra we własnej hali mecz rewanżowy Ligi Mistrzów przeciwko tureckiej drużynie Halkbank Ankara. A później zacznie walkę w play-offach, rywalem pomarańczowych będzie 6. zespół PlusLigi Trefl Gdańsk. Pierwsze dwa spotkania w sobotę (08.04.) i niedzielę (09.04.) w Jastrzębiu. Gra toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:20). .

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kluth, Stępień, Huber, Smith, Śliwka, Bednorz, Shoji (libero) oraz Wiltenburg, Staszewski, Paszycki

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Tervaportti, Macyra, M’Baye, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero)

MVP: Erik Shoji

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024