Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jesienna ramówka Wodzisławskiego Centrum Kultury

Facebook Twitter

Jesień w Wodzisławskim Centrum Kultury zapowiada się naprawdę gorąco. Koncerty, spektakle, kabaretowe wieczory, klasyka, folklor, kino, cykle kulturalne to wszystko, między innymi, składa się na repertuar, z którego szczegółami trzeba się zapoznać. Z jakich propozycji Wodzisławskiego Centrum Kultury będziemy mogli skorzystać?

fot. facebook.com/miastowodzislawslaski

Bez wątpienia będzie to jesień muzyczna. Do naszego miasta zawitają artyści z najwyższej półki. „Absolutnie,absolutnie” fenomenalna grupa Sorry Boys, gwarantująca doskonałe brzmienie, porywająca wokalem i mądrymi słowami pojawi się na deskach WCK już w sobotę, 19 października o godzinie 19:00. To jedna z najciekawszych grup polskiej sceny alternatywno-popowej, która koncertowo promuje swój ostatni krążek „Miłość”. Wokalistka nie do podrobienia, charyzmatyczna, przebojowa autorka tekstów i kompozytorka Daria Zawiałow wodzisławskiej publiczności da się poznać z jak najlepszej strony już w sobotę, 16 listopada o godzinie 18:00. Będzie to wydarzenie z rockowym i energicznym zacięciem. W nieco innym, pełnym improwizacji charakterze zaprezentują się muzycy New Bone podczas „Zaduszek Jazzowych”. Kwintet złożony z utalentowanych muzyków, zaprosi publiczność do świata swoich muzycznych interpretacji 3 listopada o godzinie 18:00.

Będzie spektakularnie

Aktorska plejada gwiazd zawita do WCK, a to za sprawą spektaklu „Kobieta idealna”. Pełną intrygi, zwrotów akcji komedię zobaczymy w piątek, 8 listopada o godzinie 18:00. Obsadę zamiennie tworzą takie nazwiska, jak: Skarga/Majchrzak/Ibisz, Dziurman/Czajka/Milowicz, Damięcki/Pietrzak/Dąbrowski, Biedrzyńska/Stalińska/Wójcik, co jest zachętą samą w sobie.

Wydarzeniem, które połączy muzykę i teatr będzie przedstawienie „Dziady – Widma” opierające się na tekście „Dziadów” Adama Mickiewicza i muzyce „Widm” Stanisława Moniuszki. Spektakl dramatyczny zobaczymy w sobotę, 23 listopada o godzinie 18:00 w ramach 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu im G.G. Gorczyckiego. Na scenie zaprezentują się artyści Polskiej Opery Królewskiej.

Jesienną szarugę, za sprawą propozycji WCK, przełamie dobry humor. O to zadbają artyści kabaretowi. Już w piątek, 27 września o godzinie 17:30 Kabaret Skeczów Męczących we właściwy sobie sposób wyjaśni nam, kto z nas jest „Najśmieszniejszy”. A na dokładkę, nieźle bawić będziemy się w piątek, 18 października o godzinie 18:00, gdy to kabaret Paranienormalni przekonywać widzów będzie do tego, że „Z humorem trzeba żyć”.

Tradycyjnie jesień sprzyja intensywnym „Spotkaniom z folklorem”. Kolejna, bo 38. odsłona tego wydarzenia zaplanowana została na 27 października. Ponownie będzie to doskonała okazja, zarówno dla występujących, jak i dla widzów do międzypokoleniowej integracji skoncentrowanej wokół jednaj pasji, jaką jest fascynacja sztuką ludową. Z kolei z miłości do teatru po raz kolejny odbędzie się Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch”. Ponownie przekonamy się, że scena nie ma barier, a interpretacja i wrażliwość na sztukę niejedno ma imię. Emocjom damy się ponieść w środę, 30 października.

Nie lada gratka czekać będzie na koneserów sztuki baletowej. Ponownie na deskach WCK zagoszczą tancerze światowej klasy z Imperial Lviv Ballet w widowisku „Don Kichot”. To wydarzenie będzie miało miejsce w piątek, 13 grudnia o godzinie 18:00.

Sprawdzone formy

Po wakacyjnej przerwie WCK wraca do sprawdzonych cyklów. Już w ostatnią niedzielę września o godzinie 16:00 będzie można zobaczyć spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa. A to wszystko w ramach „Rodzinnych Spotkań z Teatrem”, które towarzyszyć będą nam co miesiąc. Wraca też cykl „COOLturalny gość WCK”. Emocjonujące, wielowątkowe spotkania twarzą w twarz z wybranymi bohaterami rozpocznie Bartłomiej Miernik. Reżyser, pedagog teatru, założyciel Fundacji Banina podzieli się swoimi spostrzeżeniami już w poniedziałek 7 października o godzinie 17:00. Nieustannie bacznie śledzić warto propozycje Kina Pegaz, zwracając uwagę na premierowe seanse, jak i sprawdzone cykle – „Wtorkowe Kino Konesera” czy „Cykl Filmów Religijnych”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj