Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jeszcze w tym roku ruszy budowa nowej drogi w Skrbeńsku

Facebook Twitter

Powstanie droga, która połączy kościół i szkołę w Skrbeńsku z Ośrodkiem Kultury i obiektem sportowym. Teraz żeby dojechać do boiska, mieszkańcy muszą pokonać dodatkowo półtora kilometra.

fot.pixabay.com

I podjęliśmy kilka lat temu decyzję o zakupie terenów od prywatnych właścicieli pod drogę. Udało się teren wykupić, wykonaliśmy projekt, częściowo utwardziliśmy teren pod parking, który też w tym projekcie jest, który by obsługiwał kościół i szkołę. W tej chwili, jak osoby przyjeżdżają do kościoła czy do szkoły, to parkują na boisku szkolnym; w związku z tym to jest ostatnie boisko, które nie jest z nawierzchni tartanowej. Po wykonaniu tej drogi będzie udostępniony nowy parking,  droga z chodnikiem, oświetleniem, 300 metrów i będziemy na boisku. Mieszkańcy zaoszczędzą ponad kilometr drogi, żeby dojść do takiego centrum rekreacyjno- sportowo- kulturalnego.

– zapowiada inwestycję wójt Godowa, Mariusz Adamczyk. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, a droga ma być gotowa do końca sierpnia 2020 roku. Koszt to milion 300 tysięcy złotych, gmina otrzymała prawie 750 tysięcy dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022