JKH GKS – Cracovia 2:2 w play-offach

Walka o awans do półfinału Polskiej Hokej Ligi rozpoczyna się od nowa. Po dwóch wygranych na własnym lodzie, hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie przegrali dwa wyjazdowe spotkania z Comarch Cracovią.

Zarówno środowy jak i czwartkowy mecz „pasy” wygrały 3:2, ale w czwartek (27.02.) potrzebowały do tego dogrywki.

Po pierwszej tercji JKH GKS przegrywał 1:2, wyrównał w ostatniej odsłonie spotkania, a oba gole strzelił słowacki obrońca Hernich Jabornik. W dramatycznej dogrywce grający w przewadze gospodarze strzelili zwycięską bramkę na 16 sekund przed końcem. To oznacza, że w ćwierćfinałowej rywalizacji jest remis 2:2 i walka o awans zaczyna się od nowa. Piąty mecz obu drużyn w niedzielę (01.02.) na Jastorze. Rywalizacja toczy się, przypomnijmy, do czterech wygranych spotkań.