JKH GKS Jastrzębie: przegrana w rzutach karnych

To było niezłe widowisko zakończone podziałem punktów, po konkursie rzutów karnych. JKH GKS Jastrzębie przegrał wczoraj (19.09) w spotkaniu piątej kolejki Tauron Hokej Ligi z GKS Katowice. Spotkanie z mistrzem Polski po konkursie rzutów karnych zakończyło się wynikiem 3:4. Klub podkreśla, ze Jastor został zdobyty po raz pierwszy w tym sezonie.

JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie przegrał wczoraj (19.09) w spotkaniu piątej kolejki Tauron Hokej Ligi z GKS Katowice

Wynik wtorkowych derbów otworzył Filip Starzyński, który podczas gry w przewadze w 14. minucie wykończył dobitką swoją własną akcję. Do przerwy podopieczni Roberta Kalabera mogli pokusić się o bardziej okazałe prowadzenie, jednak John Murray zdołał powstrzymać nasz napór. W drugą odsłonę lepiej weszli katowiczanie, doprowadzając do wyrównania w 23. minucie po uderzeniu z pół-dystansu Aleksi Varttinena. Niebawem goście poszli za ciosem, a katem okazał się Mateusz Michalski, który z zimną krwią wykorzystał błąd jastrzębian przy wyprowadzaniu krążka. Na szczęście jeszcze przed końcem tej części gry ponownie przypomniał o sobie Starzyński, który z okolic bulika zaskoczył zasłoniętego Murray’a.

W trzeciej tercji obejrzeliśmy dwa kolejne trafienia. Najpierw w 48. minucie tuż po karze dla Arkadiusza Kostka gospodarze pozostawili za dużo wolnego miejsca przed Maciejem Miarką Samowi Marklundowi. Z kolei do równowagi wynik przywrócił w 58. minucie Rastislav Špirko, który świetnie wymienił się podaniami z Marcinem Koluszem i tym samym dał nam nadzieję na punkty.

W dogrywce obie ekipy mocno ryzykowały, a najlepszą okazję do rozstrzygnięcia zawodów mieli goście, którzy na minutę przed syreną znaleźli się w duecie przed Maciejem Miarką, ale przegrali ten… nierówny pojedynek z bramkarzem JKH GKS Jastrzębie. Ostatecznie o losie trzeciego z punktów zadecydowały karne. Po naszej stronie zdołał trafić jedynie Robert Arrak, a z kolei dla gości strzelili Bartosz Fraszko i wspomniany już Michalski

– czytamy na stronie jkh.pl.

Jutro (21.09) zawodnicy JKH o godz. 17.00 spotykają się z kibicami w Galerii Zdrój.