JKH GKS Jastrzębie: Zwycięstwo i przegrana w weekend

Ze zmiennym szczęściem grali w ten weekend hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Ich bilans to wygrana i porażka.

JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie: Zwycięstwo i przegrana

Zaczęło się dobrze, w piątek (15.09) jastrzębianie podejmowali na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec. W okresie przygotowawczym dwukrotnie wygrywali z tą drużyną, teraz już w walce o ligowe punkty zwyciężyli ponownie. Tym razem 3:1. Wszystkie gole padły w drugiej tercji meczu, dla JKH GKS-u trafiali Fin Tuukki Rajamaeki i Estończyk Robert Arrak. Goście zdobyli bramkę kontaktową, ale jeszcze przed końcem tercji wynik meczu – jak się później okazało – ustalił Jakub Iżacky.

Jastrzębianie dopisali do swojego konta 3 punkty jednak wczoraj (18.09) z Nowego Targu wrócili z pustymi rękami. Mecz z „szarotkami” przegrali 3:5. Gospodarze lepiej weszli w spotkanie po pierwszej tercji prowadzili 2:1, identycznym wynikiem zakończyła się druga odsłona meczu a w trzeciej jastrzębianie rzucili się do odrabianie strat i zdobyli bramkę kontaktową. W końcówce JKH GKS wycofał bramkarza ale wyrównującego gola nie udało się zdobyć a Podhale trafiło do pustej bramki. Po czterech kolejkach spotkań hokeiści z Jastrzębia mają na koncie 6 punktów i są na czwartej pozycji w tabeli Tauron Hokej Ligi.

Kolejny mecz JKH GKS rozegra już jutro (19.09), na Jastorz przyjeżdża mistrz Polski, GKS Katowice. Początek meczu o 18:00.