JKH GKS nadal niepokonany

JKH GKS Jastrzębie nadal niepokonany w Nowym Roku. Wczoraj (5.01.) na Stadionie Zimowym podopieczni Roberta Kalabera pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:2.

jkh gks Jatsrzębie

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od obustronnych ciosów. Niestety, już podczas pierwszej kary dla jastrzębian Nikita Bucenko zdołał dobić z bliska strzał Damiana Tyczyńskiego i tym samym otworzył wynik meczu. Nie minęła nawet minuta i na tablicy pojawił się wynik 2:0 dla Zagłębia.

Od tego momentu podopieczni Roberta Kalabera rozpoczęli regularne oblężenie bramki gospodarzy, w której kapitalnie spisywał się zaledwie 20-letni gdynianin Mikołaj Szczepkowski. Urodzony w 2003 roku golkiper wygrywał kolejne pojedynki z naszą ofensywą, choć trzeba przyznać, że aż do ostatniego kwadransa dopisywało mu także nieco szczęścia, jak przy uderzeniu w słupek Arkadiusza Kostka z drugiej tercji.

Na otwarcie rezultatu po stronie jastrzębian czekaliśmy do 45. minuty. Wówczas to Arkadiusz Kostek popisał się świetnym podaniem do Dominika Pasia, a ten wykorzystał dosłownie odrobinę wolnego miejsca i napoczął rywala. Gol dodał gościom nadziei na punkty, choć faktem jest, że za kluczowy moment należy uznać także przetrzymanie podwójnego osłabienia z 47. i 48. minuty. Oblężenie przyniosło wreszcie skutek w 57. minucie, gdy po zagraniu Rastislava Spirko Filip Starzyński wyrównał stan meczu uderzeniem… tyłem do bramki. To bez wątpienia był jeden z „brzydkich i bardzo cennych goli”, o które do swoich zawodników wielokrotnie apelował Robert Kalaber.

Remis oznaczał dogrywkę, w której jako pierwsi bliscy rozstrzygnięcia byli gospodarze, gdy Michał Naróg nie zdołał pokonać Lackovicia w sytuacji sam na sam. To zemściło się na Zagłębiu w 64. minucie, kiedy to Tuukka Rajamaki wziął na siebie dwóch sosnowiczan, zrobił miejsce Emilowi Baginowi, a ten skutecznie podpisał listę strzelców i zapewnił nam dwa punkty.

Warto na koniec dodać, że na Stadionie Zimowym rolę rezerwowego bramkarza JKH GKS Jastrzębie pełnił urodzony w 2007 roku wychowanek Akademii JKH Kacper Michalski.

W kolejnym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze PZU Podhale Nowy Targ. Zapraszamy na godz. 17:00!

5 stycznia 2024, Sosnowiec, 17:00
Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:3 d. (2:0, 0:0, 0:2, d. 0:1)
1:0 Bucenko – Tyczyński 10:47 5/4
2:0 Krężołek – Andriejkiw – Szturc 11:25
2:1 Paś – Kostek 44:39
2:2 Starzyński – Spirko – Bagin 56:53
2:3 Bagin – Rajamaki – Starzyński 63:33

JKH GKS Jastrzębie: Lacković (Michalski ng) – Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki – Viinikainen, Bagin, Spirko, Jarosz, Kolusz – Górny, Martiska, Arrak, Starzyński, Rajamaki – Hamilton, Kameneu, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Zając.