Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JW: Cel na Ligę Mistrzów? Awansować do dalszej fazy rozgrywek

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla poznali terminarz spotkań Ligi Mistrzów. Przypomnijmy: jastrzębianie po raz kolejny będą rywalizowali w gronie najlepszych klubowych drużyn Europy.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Zespół trafił do grupy C, w której walczył będzie z wicemistrzem Rosji, 6- krotnym triumfatorem tych rozgrywek Zenitem Kazań, wicemistrzem Turcji Halkbankiem Ankara i mistrzem Belgii Greenyard Masseik. Pierwszy mecz jastrzębianie mieli rozegrać już w tym tygodniu na wyjeździe z Zenitem, ale spotkanie przełożono na styczeń ponieważ Rosjanie grają w klubowych Mistrzostwach Świata.

Rywalizację w Lidze Mistrzów pomarańczowi zaczną we własnej hali, w środę 11 grudnia gdy zagrają z zespołem z Ankary. W czwartek 19 podejmować będą natomiast Belgów. Nie możemy się już doczekać tych rozgrywek – mówi atakujący Jastrzębskiego Węgla, Dawid Konarski:

Cieszymy się również, że gramy dwa spotkania u siebie, nawet się cieszymy, że to pierwsze zostało przełożone i odpadła nam jedn podróż i przez to mamy chwilę więcej oddechu, więc chociaż raz się los do nas uśmiechnął… Dwa mecze u siebie, ja myślę, że będziemy faworytem oczywiście trzeba dobrze zagrać,ale chcemy w tych dwóch spotkaniach zainkasować 6 punktów. Naszym celem na początek jest wyjście z grupy, grupa ciekawa, ale jak najbardziej do wyjścia, na papierze Zenit faworytem ale pokażemy, że będziemy z nimi również walczyć, że będziemy chcieli wygrać. Już się nie mogę doczekać.

Cel na Ligę Mistrzów? Chcemy awansować do dalszej fazy rozgrywek – mówi drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski:

Mecze u nas teoretycznie powinniśmy wygrać, bo gdzie jak nie u siebie, zawsze chcieliśmy wygrywać wszystkie mecze na własnym boisku, co prawda początek tego sezonu pokazał, że trochę żeśmy się mylili, ale z tymi zespołami mamy szansę jeśli chcemy awansować, musimy tutaj w domu wygrywać i coś próbować wygrać na wyjeździe. Liga Mistrzów to jest atrakcja dla kibiców, to jest nagroda dla zawodników za poprzedni sezon. Powinniśmy się z tego wszyscy cieszyć, że przyjadą do nas mocne, topowe zespoły.

Trzeci mecz Ligi Mistrzów przeciwko Zenitowi Kazań jastrzębianie rozegrają 11 lutego. Pod koniec lutego dowiemy się także czy pomarańczowi wywalczyli awans do dalszej fazy rozgrywek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj