Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kalendarz Adwentowy Radia 90: Poczuj magię świąt w gondoli koła widokowego w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Koło widokowe w Rybniku przyciąga zainteresowanych z całego regionu. Taka atrakcja z okazji zbliżających się świąt po raz drugi stanęła na tafli tamtejszego rynku. W weekend przeżywa prawdziwe oblężenie, a kolejki ciągną się metrami. Aby długo nie czekać, warto skorzystać z koła w ciągu tygodnia. Tak zrobili np. uczniowie z Pietrowic Wielkich.

Uczniowie wraz z opiekunami przyjechali do kina, a w czasie wolnym nie mogło zabraknąć zakupów na świątecznym jarmarku i oczywiście podróży w gondolach.

-powiedzieli Przemkowi Niedźwieckiemu uczniowie Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich.

Na zdjęciu: uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pietrowicach Wielkich

Z wycieczki zadowolony był opiekun i nauczyciel Łukasz Kąś:

Łukasz Kąś: Byliśmy w kinie na filmie „King Richard: Zwycięska rodzina” a teraz jesteśmy na rynku i miło spędzamy czas. Rybnik to jest bardzo fajne miasto, chyba byłoby tu fajnie trochę sobie pomieszkać.

Radio 90: Szkoła w Pietrowicach wielkich jest raczej spora?

Łukasz Kąś: Jak na szkołę wiejską to tak, jest to szkoła zbiorcza. Myślę, że mamy dużo ponad 300 dzieci. Uczniowie pochodzą z różnych miejscowości, głównie z terenów gminy Pietrowice Wielkie, ale nie tylko, bo są też dzieci z Opolszczyzny.

Koło widokowe na rynku w Rybniku gości po raz drugi. Wysokie zainteresowanie wśród mieszkańców miasta, a nawet dalszych okolic, sprawiło że włodarze zdecydowali się także w tym roku uatrakcyjnić wszystkim w ten sposób przedświąteczny czas.

Tzw. diabelski młyn czynny jest codziennie (za wyjątkiem 24 i 25 grudnia) od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 21.00 oraz soboty i niedziele od 11.00 do 21.00. Jest to atrakcja odpłatna.

Z ciekawostek warto dodać, że wysokość koła ma 30 metrów i pomieści na raz 120 osób. Stoi na podstawie o szerokości 13 i długości 17 metrów

-dowiedzieliśmy się w rybnickim magistracie.

Zdjęcia z koła widokowego znajdziecie poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj