Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca: ”Nie jestem zaskoczony wynikiem głosowania nad wotum zaufania, ale to się kupy nie trzyma”

Facebook Twitter

''Nie jestem zaskoczony wynikiem głosowania nad wotum zaufania, ale to się kupy nie trzyma'' - mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Jak już was informowaliśmy, na wczorajszej (30.06.) sesji Rady Miasta prezydent nie otrzymał wotum zaufania, gdzie 10 radnych było za a 11 przeciw. Otrzymał natomiast absolutorium z wykonanie budżetu: 13 radnych było za, nikt nie był przeciw, 8 wstrzymało się od głosu.

Radio 90: Jest pan zaskoczony wynikiem głosowania?

Mieczysław Kieca: Absolutnie nie. Od początku byłem pewny, że rada nie udzieli mi po raz trzeci wotum zaufania. Ta sama rada udzieliła mi absolutorium i podkreśliła dobre wykonanie budżetu, więc to pokazuje, że mówiąc kolokwialnie kupy się nie trzyma, jeżeli dołożymy do tego tak trudny rok który ocenialiśmy, to argumenty były opiniami czy ocenami, a większości przypadków nawet nie dotyczyły roku 2020. Najczęstszy argument za nieudzielenie wotum to za wysoka trwa, gdzieś nie zrobiona ulica, nawet jeżeli nie była uchwalona w budżecie (…). Mnie to nie zaskakuje, jest to smutne w samorządzie, taki jest obraz samorządu naszego miasta.

Radio 90: Nie obawia się pan, że może ruszyć machina związana z organizacją referendum?

Mieczysław Kieca: Bardzo proszę, rada miasta miała taką możliwość rok temu i ma możliwość teraz, mieszkańcy też mają. To jest jedno z narzędzi demokratycznych

-mówił na gorąco tuż po głosowaniu prezydent Mieczysław Kieca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj