StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kieca w Radiu 90: od sierpnia za parkingi odpowiadał będzie Zarząd Dróg Miejskich

Kieca zwraca uwagę, że można taniej parkować na dwóch innych miejskich parkingach:

To nie do końca prawda, została wskazana przedsiębiorcom i mieszkańcom inna możliwość: opłaty parkingowe za 20, 30 złotych miesięcznie, więc to nie jest dużo, na dwóch parkingach: na Arendarskiej i Wałowej, które odległe są o około 150- 200 metrów. Jeżeli przedsiębiorca się upiera, chce zapłacić 150 złotych i zaparkować w ścisłej strefie, dokładnie przed drzwiami sklepu, to może. Natomiast jeśli przyjedzie z dostawą, wyładuje do 20- 30 minut, potem przeparkuje na parking, wróci do sklepu w odległości 150- 200 metrów, płaci 20 złotych. Wolny wybór.

W zmianach opłat chodziło o to, by w strefie śródmiejskiej wprowadzić rotację samochodów. Tak, by klienci mogli podjechać autem pod drzwi sklepu – tłumaczy prezydent Kieca:

W ramach rozmów z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w strefie płatnego parkowania, ustaliliśmy, że przede wszystkim trzeba doprowadzić do sytuacji, w której klienci sklepów mogą zaparkować przed sklepami. Na coś musimy się zdecydować, albo dostarczamy miejsca, albo wymuszamy rotację aut. I taka decyzja została podjęta.

Zamieszanie z opłatami za parkowanie spowodowane jest tym, że dziś za miejsca parkingowe w Wodzisławiu odpowiadają dwa podmioty: Służby Komunalne Miasta i miejska spółka DOMARO. Zmieni się to od 1 sierpnia, kiedy za parkingi odpowiadać będzie powstający właśnie Zarząd Dróg Miejskich.

Posłuchaj całej rozmowy z Mieczysławem Kiecą prezydentem Wodzisławia Śląskiego:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz