Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: Wspólny bilet kolejowo-autobusowy za kilka tygodni, centrum przesiadkowe w przyszłym roku

Facebook Twitter

To zapowiedział w porannej rozmowie w Radiu 90 Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. W niedzielę (10.06.) ruszają regularne połączenia wahadłowej kolei aglomeracyjnej pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem. Za 4 złote w 16 minut mamy dotrzeć z jednego miasta do drugiego.

Na razie pasażer ma trzy bilety: jeden na komunikację autobusową w Rybniku, drugi na komunikację miejską w Wodzisławiu, a trzeci na pociąg. To się wkrótce zmieni – mówił w Radiu 90 Prezydent Kieca:

Jeżeli chodzi o komunikację miejską Wodzisławia i Koleje Śląskie myślę, że rozmowy zakończymy na dniach/tygodniach. To samo dotyczy Rybnika, z tego co słyszałem. Potem rozmowy na temat biletu łączonego, czyli komunikacja Wodzisław, ZTZ Rybnik i Koleje Śląskie. Natomiast nie czekając na te rozmowy, ja złożyłem propozycje już konkretne do MZK 1,5 miesiąca temu. (…) Jest to konkretna propozycja na piśmie, z wyliczeniami oszczędności. Czekam na decyzje. (…)

Prezydent Kieca wierzy, że do końca roku uda się porozumieć z MZK w sprawie połączenia taryf. Ale wspólny bilet to nie jedyna rzecz na jaką czekają pasażerowie. Na dawnym dworcu PKP w Wodzisławiu trwa budowa centrum przesiadkowego:

Wykonawca zakończy prace do końca I kwartału 2019 roku, prace postępują zgodnie z harmonogramem. Kolej jest już dzisiaj uruchomiona, dlatego będziemy mieli takie 10 miesięcy dyskomfortu, aż osiągniemy pełną funkcjonalność. Jest poczekalnia, są toalety, jest możliwość zakupu biletu Kolei Śląskich na miejscu, drugie kasy mamy uruchomione w galerii w centrum miasta. Jest też możliwość zakupu internetowego. Pierwszy parking na Nowym Mieście oddamy w ciągu najbliższych tygodni.

Warto zastanowić się także nad nazwą dla nowego kolejowego połączenia między Rybnikiem a Wodzisławiem przyznał prezydent Kieca, który chciałby, aby oba samorządy wspólnie ogłosiły konkurs dla mieszkańców:

Trzeba będzie zastanowić się nad konkursem, myślę, że byłaby to fajna forma. Nie zawsze nam, samorządowcom, przychodzą ciekawe nazwy do głowy. Myślę, że dobrze byłoby, aby mieszkańcy, którzy zaczną korzystać już za 2 dni z tego rozwiązania komunikacyjnego sami nazwali to połączenie tak, aby przysłowiowo weszło nam w krew.

Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj