Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny mecz i kolejne tegoroczne zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Facebook Twitter

Wczoraj (25.01.) w walce o ligowe punkty jastrzębianie pokonali we własnej hali AZS Politechnikę Warszawską 3:0. Tylko pierwszy set spotkania był wyrównany, gospodarze wygrali go 25:23 uzyskując dwupunktową przewagę dopiero w końcówce.

W kolejnych dwóch partiach dominowali już na parkiecie zwyciężając do 18 i 16. Po meczu statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał środkowy Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok:

Zwycięstwo cieszy, cały czas walczymy o jak najlepsze miejsce w tabeli przed play-offami – dodaje rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Michal Masny:

W jastrzębskiej hali ciepło jak zawsze został przyjęty przez kibiców, niegdyś siatkarz zespołu z Jastrzębia, obecnie trener akademików z Warszawy, Jakub Bednaruk. Jak się wraca do Jastrzębia? – pytaliśmy na pomeczowej konferencji:

Po wczorajszym zwycięstwie jastrzębianie nadal zajmują 5-te miejsce w tabeli PlusLigi, ale tracą już tylko 3 punkty do trzeciego Trefla Gdańsk. Jutro (27.01.) zagrają we własnej hali ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów, ich przeciwnikiem będzie hiszpański CAI Teruel (kaj terułel). By awansować do dalszej fazy rozgrywek Jastrzębski Węgiel musi to spotkanie wygrać.

Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Gierczyński, Pajenk, Malinowski, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Łasko, Filippov.

AZS Politechnika Warszawska: Lipiński, Mikołajczak, Depowski, Lemański, Świrydowicz, Szalpuk, Olenderek (libero) oraz Bieńkowski, Śliwka, Radomski, Filip, Sacharewicz.

MVP: Grzegorz Kosok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj