Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w kolejnych rybnickich szkołach. Zakażają się nauczyciele i uczniowie

Facebook Twitter

Koronawirus pojawił się w kolejnych placówkach oświatowych w Rybniku. Nowe przypadki stwierdzono w Zespole Szkół Technicznych, tam jeden nauczyciel z wynikiem pozytywnym. Sanepid nie podjął jeszcze decyzji co z nauką w szkole.  Covid-19 również w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Tam zakażenie potwierdzono u jednego z uczniów.

Fot. Wokandapix / pixabay.com

Kwarantanną objęto 41 uczniów tej szkoły do 19 października. Na kwarantannie przebywają także przedszkolaki z ZSP nr 9 oraz nr 11. W SP 35 i P21 zajęcia zawieszone do 16 października. ZSZP 15 klasa III i 38 dzieci z grup przedszkolnych w kwarantannie także do końca tygodnia.

Do szkół powrócili dziś uczniowie z I LO, z SP nr 28, ZS nr 3, ZSP nr 6, Zespołu Szkół Budowlanych. Zdalne nauczanie w tym tygodniu w II LO.

Władze miasta w opublikowanym dziś komunikacie wskazują, że znacznie łatwiej byłoby opanować sytuację rozprzestrzeniania się wirusa w szkołach bez konieczności oczekiwania dyrektora szkoły na decyzję sanepidu. A takie sytuacje zdarzały się podczas minionego weekendu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj