Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w Rybniku. Aktualne informacje

Facebook Twitter

To informacje po dzisiejszym (10.03.) spotkaniu sztabu kryzysowego. Do tej pory na terenie Rybnika nie odnotowano nowych przypadków zakażenia.

Próbki dwóch osób poddanych kwarantannie okazały się negatywne. Urząd miasta czeka teraz na wyniki osoby, która przebywa poza województwem. Stan pięciu pacjentów hospitalizowanych na oddziale zakaźnym w Raciborzu jest dobry. 23 osoby z terenu Rybnika i okolic są poddane kwarantannie, wszystko wskazuje na to, że z 11 osób kwarantanna zostanie zdjęta.

Osoby z Rybnika podjęte kwarantannie, które nie będą potrzebowały wsparcia w zaopatrzeniu w jedzenie, leki czy zakupy mogą liczyć na wsparcie Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, który zostanie poinformowany o takiej potrzebie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Na bieżąco wydział edukacji monitoruje plany szkół dotyczące wycieczek zagranicznych. W sytuacji, kiedy uczniowie będą wracali z wyjazdów otrzymają zalecenia ze strony dyrektorów szkół o pozostaniu w kwarantannie domowej do 14 dni. Dyrektorzy szkół po powrocie z wyjazdów zagranicznych otrzymają zalecenia pracy zdalnej.

W związku z zagrożeniem wynikającym z pojawienia się koronawirusa Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku zwraca uwagę swoim przewoźnikom na czyszczenie tych powierzchni, z którymi stykają się pasażerowie i kierowcy czyli: poręcze, kasowniki, przyciski do otwierania drzwi.

Sytuacja w szkołach

Aktualnie nie przewidujemy zamykania kolejnych szkół. W związku z podejrzeniem zagrożenia koronawirusem zostały odwołane zajęcia w trzech szkołach:
• Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej, (218 uczniów)
• Zespole Szkół nr 3, przy ul. Orzepowickiej (597 uczniów)
• Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 14 przy ul. Krętej i Staffa. (544 uczniów)
Łącznie 1359 uczniów. W tych szkołach jest prowadzona dezynfekcja. W czwartek (12.03.) wrócą do szkół dzieci z SP nr 9 i ZS nr 3, dzieci i przedszkolaki z ZSP nr 14 wrócą do szkoły w poniedziałek (16.03.)  O wznowionych zajęciach szkoły będą informowały rodziców przez dzienniki elektroniczne.

Imprezy kulturalne

W tych instytucjach odbędą się tylko zajęcia warsztatowe w niewielkich grupach. Zajęć w dużych grupach nie prowadzą Młodzieżowy Dom Kultury i OPP „Przygoda”.

Teatr Ziemi Rybnickiej odwołuje wszystkie wydarzenia kulturalne, począwszy od wtorku (10.03.) do niedzieli (15.03.) włącznie. O nowych terminach wydarzeń TZR poinformuje wkrótce po ich ustaleniu. Bilety zakupione w kasie podlegają zwrotowi w kasie teatru. Bilety zakupione w portalu biletyna.pl podlegają zwrotowi zgodnie z regulaminem zakupów.
  • 10.03.2020, godz. 19.00. Jazz w Teatrze. Koncert zespołu New Bone – „Longing” – koncert przełożony, nie ma nowego terminu;
  • 13.03.2020, godz. 18.00, „A to Polska właśnie” – Fryderyki 2020. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny – koncert przełożony, nie ma nowego terminu;
  • 14.03.2020, godz. 17.55, Richard Wagner „Holender tułacz”, transmisja premiery sezonu z Metropolitan Opera w Nowym Jorku – transmisja przełożona, nie ma nowego terminu;
  • KINO SENIORA – wszystkie projekcje – 16, 23, 30 –  zostają wstrzymane do końca marca 2020.

Imprezy sportowe

Mecz piłkarski ROW 1964 Rybnik na stadionie odbędzie się bez udziału publiczności. Sobotnia prezentacja drużyny żużlowej KS ROW Rybnik na sezon 2020 nie odbędzie się.

Targi Edukacji zostają odwołane, odbędą się 17 kwietnia.

Program Urbact – w tym tygodniu w ramach międzynarodowego programu Rybnik miało odwiedzić 20 osób, mieli to być goście z Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Rumunii, Łotwy, Belgii i Węgier – spotkanie zostało odwołane.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj